Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie Zeeuwse bedrijven in Innovatie Top 100

Drie Zeeuwse bedrijven in Innovatie Top 100

De 16e Innovatie Top 100 van de Kamer van Koophandel (KvK) telt drie Zeeuwse noteringen. Dit zijn Q-Aviation in Middelburg, Meatless in Goes en Pure Blue Water in Kapellebrug. Op 2 februari maakt de jury de exacte plaatsen in de ranglijst bekend.

Q-Aviation is geselecteerd met een lamp die helikopters veilig helpt te landen, Meatless met een plantaardige grondstof voor vleesvervangers en Pure Blue Water met een  toepassing voor een gezond tweede leven voor water.

Bij de bekendmaking dinsdag van de jaarlijkse top 100 van vernieuwende bedrijven in het midden- en kleinbedrijf (mkb) meldt de KvK dat de provincie Noord-Holland met 22 bedrijven het best vertegenwoordigd is. 

Na de creatieve sector (23 innovaties) is een groot deel van de vernieuwingen afkomstig uit de voedingsmiddelenindustrie (13) en de zorgsector (13). ‘Een panel van innovatie-experts maakte de selectie uit meer dan 330 inzendingen’, laat de KvK weten. ‘Alle nominaties zijn beoordeeld op impact voor de branche en samenleving, originaliteit, verkrijgbaarheid en gerealiseerde omzet en groeipotentie.’

Groei

Dat vernieuwen goed is voor de groei van bedrijven blijkt volgens de Kamer uit het feit dat driekwart van de ondernemers aangeeft dat door de innovatie de concurrentiepositie is toegenomen en omzet is gestegen (bij 72 procent). ‘De winst en productiviteit is toegenomen bij 57 procent. Bij iets meer dan de helft is het aantal medewerkers toegenomen en de export gestegen. Hierdoor is een plek in de KVK Innovatie Top 100 een goede graadmeter voor succes.’

Op 2 februari wordt bekend wie de lijst aanvoert. ‘Aan de KVK Innovatie Top 100 is bewust geen (geld)prijs verbonden. De winnaar ontvangt een plaquette. De kracht van deze lijst is te laten zien waartoe het Nederlandse mkb in staat is. Alle 100 bedrijven zijn hier te vinden: www.kvkinnovatietop100.nl

Meer uit Beveland

Internationale BMX’er Mark Vos wil urban coach worden in Goes

GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."

7 uur geleden
Treinverkeer stil na aanrijding Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.

9 uur geleden
Gemeente geeft groen licht voor herstel broedeiland Katse Plaat

KATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.

11 uur geleden
Verscherpt toezicht in haven Vlissingen-Oost

RITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.

15 uur geleden
Minister Hermans bezoekt Zeeland en spreekt met Zeeuwen over kerncentrales

HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.

1 dag geleden
Succesvolle en drukbezochte editie van ‘t Beest Brult

GOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek. 

1 dag geleden
Gewonde bij botsing tussen auto en camper in Oudelande

OUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.

1 dag geleden