Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie Oranje-sprinters naar kwartfinales bij WK baanwielrennen

Drie Oranje-sprinters naar kwartfinales bij WK baanwielrennen

BERLIJN (ANP) - Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Matthijs Büchli hebben bij de WK baanwielrennen in Berlijn de kwartfinales bereikt van het sprinttoernooi. Titelverdediger Lavreysen versloeg de Australiër Nathan Hart. Hoogland, de nummer 2 van vorig jaar, was te sterk voor de Nieuw-Zeelander Sam Webster.

Büchli schakelde Nicholas Paul uit, de jonge sprinter uit Trinidad en Tobago, die sinds afgelopen jaar het wereldrecord over 200 meter met 'vliegende start' in zijn bezit heeft. De Britse olympisch kampioen Jason Kenny vloog eruit tegen de Duitser Stefan Bötticher.

Lavreysen en Hoogland stroomden dankzij hun goede tijden in de kwalificaties rechtstreeks door naar de achtste finales. Büchli moest een ronde eerder al de baan op waarin hij de Chinees Zhou Yu versloeg. Voor Sam Ligtlee was het toernooi na de eerste ronde klaar.

Later op zaterdag volgen de kwartfinales, daarna gaat het sprinttoernooi zondag verder.

Meer uit Sport

Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

30 minuten geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

1 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

3 uur geleden
NBA wil over twee jaar Europese basketbalcompetitie lanceren

MILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.

4 uur geleden
Kunstrijdpaar Danilova en Tsiba grijpt naast ticket voor Spelen

OSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

6 uur geleden
Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

21 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

22 uur geleden