Drie Nederlandse voetbalsters in finale Champions League
TURIJN (ANP) - Drie Nederlandse voetbalsters zijn in Turijn van de partij bij de finale van de Champions League. Lieke Martens neemt het met FC Barcelona op tegen Olympique Lyon, de club van Daniëlle van de Donk en de nieuwe Oranje-international Damaris Egurrola. De Spaanse kampioen won het Europese bekertoernooi vorig jaar door Chelsea in de finale met 4-0 te verslaan.
Zowel Martens als Van de Donk komt terug van een blessure. De Limburgse linksbuiten maakte afgelopen zondag al haar rentree bij Barcelona na weken afwezigheid. Van de Donk liep eind vorig jaar een zware blessure aan haar rechterbeen op. De Brabantse middenveldster is net op tijd fit voor de finale in het stadion van Juventus, die om 19.00 uur begint.
De voetbalsters van Lyon wonnen de Champions League al zeven keer en zijn daarmee recordhouder. De Franse topclub won het Europese bekertoernooi tussen 2016 en 2020 vijf keer op rij. Barcelona zegevierde vorig jaar voor het eerst in de Champions League en schakelde nu op weg naar de finale onder meer Real Madrid en VfL Wolfsburg uit.
De mannenfinale gaat volgende week zaterdag in Parijs tussen Real Madrid en Liverpool.
Meer uit Voetbal
SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
20 uur geleden