Drie Nederlandse voetbalsters in finale Champions League
TURIJN (ANP) - Drie Nederlandse voetbalsters zijn in Turijn van de partij bij de finale van de Champions League. Lieke Martens neemt het met FC Barcelona op tegen Olympique Lyon, de club van Daniëlle van de Donk en de nieuwe Oranje-international Damaris Egurrola. De Spaanse kampioen won het Europese bekertoernooi vorig jaar door Chelsea in de finale met 4-0 te verslaan.
Zowel Martens als Van de Donk komt terug van een blessure. De Limburgse linksbuiten maakte afgelopen zondag al haar rentree bij Barcelona na weken afwezigheid. Van de Donk liep eind vorig jaar een zware blessure aan haar rechterbeen op. De Brabantse middenveldster is net op tijd fit voor de finale in het stadion van Juventus, die om 19.00 uur begint.
De voetbalsters van Lyon wonnen de Champions League al zeven keer en zijn daarmee recordhouder. De Franse topclub won het Europese bekertoernooi tussen 2016 en 2020 vijf keer op rij. Barcelona zegevierde vorig jaar voor het eerst in de Champions League en schakelde nu op weg naar de finale onder meer Real Madrid en VfL Wolfsburg uit.
De mannenfinale gaat volgende week zaterdag in Parijs tussen Real Madrid en Liverpool.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
17 uur geleden