Drie Nederlandse voetbalsters in finale Champions League
TURIJN (ANP) - Drie Nederlandse voetbalsters zijn in Turijn van de partij bij de finale van de Champions League. Lieke Martens neemt het met FC Barcelona op tegen Olympique Lyon, de club van Daniƫlle van de Donk en de nieuwe Oranje-international Damaris Egurrola. De Spaanse kampioen won het Europese bekertoernooi vorig jaar door Chelsea in de finale met 4-0 te verslaan.
Zowel Martens als Van de Donk komt terug van een blessure. De Limburgse linksbuiten maakte afgelopen zondag al haar rentree bij Barcelona na weken afwezigheid. Van de Donk liep eind vorig jaar een zware blessure aan haar rechterbeen op. De Brabantse middenveldster is net op tijd fit voor de finale in het stadion van Juventus, die om 19.00 uur begint.
De voetbalsters van Lyon wonnen de Champions League al zeven keer en zijn daarmee recordhouder. De Franse topclub won het Europese bekertoernooi tussen 2016 en 2020 vijf keer op rij. Barcelona zegevierde vorig jaar voor het eerst in de Champions League en schakelde nu op weg naar de finale onder meer Real Madrid en VfL Wolfsburg uit.
De mannenfinale gaat volgende week zaterdag in Parijs tussen Real Madrid en Liverpool.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
8 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
11 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
23 uur geleden