Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie leden XR aangehouden bij protest Maastricht Aachen Airport

Drie leden XR aangehouden bij protest Maastricht Aachen Airport

BEEK (ANP) - Op het vliegveld van Maastricht Aachen Airport zijn zaterdag drie leden van Extinction Rebellion (XR) aangehouden. Volgens de marechaussee bevonden de drie zich illegaal op het platform waar de vliegtuigen staan. Ze zijn door een busje afgevoerd.

XR zegt dat de drie een trap om aan boord te komen van een van de vliegtuigen blokkeerden. Ze hadden volgens de actiegroep tickets gekocht voor een vlucht die zaterdag vanaf Maastricht Aachen Airport (MAA) zou vertrekken.

Meer leden van XR waren zaterdag op het vliegveld aanwezig om actie te voeren. In de vertrekhal van de luchthaven hield een groepje een sit-in en deelde flyers uit aan reizigers.

Goed klimaatplan

De activisten eisen dat er een goed klimaatplan komt voor het vliegveld, dat de luchtvervuiling fors wordt verminderd en dat er geen gemeenschapsgeld gaat naar de luchtvaart. Ook willen ze een verbod op privéjets.

De marechaussee sommeerde de actievoerders om 19.00 uur de vertrekhal te verlaten. Enkele activisten weigerden dat, waarop ze door de marechaussee naar buiten zijn gedragen.

Nieuwe acties

XR voerde in november ook actie bij het vliegveld. Ze zijn daarna in gesprek geweest met directeur Jonas van Stekelenburg van MAA, maar dat leverde in de ogen van de actievoerders te weinig op, waarop nieuwe acties werden aangekondigd.

Meer uit Binnenland

Laatste hekken rond World Forum dicht, terrein is afgegrendeld

DEN HAAG (ANP) - De hekken rond het World Forum zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gesloten. Het gebied is niet meer toegankelijk voor de buitenwereld. Volgende week wordt er de NAVO-top gehouden.

18 minuten geleden
Reserveren digitaal oorlogsarchief kan vanaf maandag 13.00 uur

DEN HAAG (ANP) - Vanaf komende maandag 13.00 uur kunnen mensen een plek reserveren om het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR) digitaal te doorzoeken in de studiezaal van het Nationaal Archief (NA). Op 1 juli nemen de eerste mensen plaats achter een van de vijf beveiligde computers om het beladen oorlogsarchief te bekijken.

1 uur geleden
Haarlemmermeer zet camera's in om protesten rond NAVO-top

HOOFDDORP (ANP) - Haarlemmermeer zet extra bewakingscamera's in om de wegen van Schiphol richting Den Haag in de gaten te houden tijdens de NAVO-top. De gemeente noemt het "aannemelijk dat er potentieel verstorende acties zullen plaatsvinden op de route tussen Schiphol en Den Haag".

9 uur geleden
Motorrijder dood door aanrijding met auto in Nieuw-Beijerland

NIEUW-BEIJERLAND (ANP) - Een motorrijder is donderdagavond om het leven gekomen door een aanrijding met een auto op de Schutskooi in Nieuw-Beijerland. Het slachtoffer is 19 jaar en komt uit Klaaswaal, meldt de politie.

10 uur geleden
ANWB verwacht komende dagen drukte bij Wegenwacht door warmte

DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dat het de komende dagen veel drukker wordt bij de Wegenwacht door het warme weer. Hoge temperaturen zorgen volgens de ANWB vaak voor technische problemen aan auto's, zoals startproblemen en problemen met de accu. De ANWB zet extra mensen in.

13 uur geleden
Ook lichaam vermiste Paul (83) gevonden in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Ook het lichaam van de 83-jarige Paul Klapper is gevonden in Frankrijk, bevestigt Namens de Familie. Eerder donderdag werd bekend dat het lichaam van zijn partner Gerda Klapper woensdag in Frankrijk was gevonden, het lichaam van Paul is donderdag gevonden. Het echtpaar uit Alphen aan den Rijn was al een paar dagen vermist.

13 uur geleden
Nederlandse militairen kunnen niet weg uit Irak door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Militairen van de Luchtmobiele Brigade in Irak kunnen door de oorlog tussen Israël en Iran het land niet verlaten. Zij zijn daar voor de beveiliging van de NAVO-missie. De Nederlandse bijdrage duurt tot eind deze maand, maar een deel van de militairen zou nu al vertrekken. Zij gaan nu voorlopig door met hun werkzaamheden.

13 uur geleden