Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie keer levenslang voor moord op zwarte jogger in VS

Drie keer levenslang voor moord op zwarte jogger in VS

BRUNSWICK (ANP/AFP/RTR) - Drie witte Amerikanen zijn veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor de moord op de zwarte jogger Ahmaud Arbery in de Amerikaanse staat Georgia begin 2020. Het drietal achtervolgde Arbery in pick-ups en schoot hem van dichtbij dood met een jachtgeweer. De zaak leidde tot veel ophef in de Verenigde Staten nadat beelden ervan op sociale media waren verschenen. Afgelopen november werden de drie schuldig bevonden.

De rechter hield een minuut stilte om aandacht te vragen voor de doodsangsten die het slachtoffer moet hebben uitgestaan terwijl hij werd achtervolgd en wees op het gebrek aan spijt over de "angstaanjagende" daad.

De veroordeelden zijn schutter Travis McMichael, zijn vader en hun buurman. Zij beweerden dat ze dachten dat Arbery een inbreker was, maar hadden daar geen bewijs voor. De vader van het slachtoffer sprak van een lynchpartij. Alleen de buurman mag volgens het vonnis na 30 jaar cel gratie vragen, voor de andere twee is dat niet mogelijk. De nabestaanden hadden om levenslang gevraagd.

Gefilmd

De veroordeelde buurman filmde de achtervolging en de beschieting. Toen deze beelden de ronde deden op internet waren de drie verdachten nog op vrije voeten. McMichael en zijn vader werden kort na het incident aangehouden, maar kwamen weer vrij nadat ze hun verklaring hadden afgelegd. In mei 2020 werden de drie alsnog gearresteerd.

De dood van Arbery (25) zorgde voor protesten in de plaats Brunswick, waar de moord plaatsvond. Zijn naam werd ook vaak aangehaald bij demonstraties na de dood van George Floyd. Floyd, ook een zwarte Amerikaan, werd in mei 2020 tijdens zijn arrestatie gedood door een witte agent. Amerikaanse president Joe Biden noemde de moord op Arbery "een pijnlijke herinnering" dat er nog veel te doen is in de strijd tegen raciale ongelijkheid in de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Oekraïne koopt honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.

19 minuten geleden
Man die Twitter-account Obama hackte moet bitcoins terugbetalen

LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.

26 minuten geleden
Duitsland hervat export wapens voor gebruik in Gaza

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.

1 uur geleden
Zuid-Korea wil militair overleg met Noord-Korea

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.

1 uur geleden
Ex-premier Bangladesh bij verstek veroordeeld tot doodstraf

DHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.

2 uur geleden
Explosie op Poolse spoorlijn, Tusk spreekt van sabotage

WARSCHAU (APP/RTR) - Op een Poolse spoorlijn heeft zondag een explosie plaatsgevonden, waarbij flinke schade is ontstaan. Volgens premier Donald Tusk was er sprake van sabotage: "de explosie van een explosief verwoestte de spoorlijn", schrijft hij maandag op X. De schade tussen Lublin en Warschau werd ontdekt door een passagierstrein die een noodstop moest maken. Niemand raakte gewond.

2 uur geleden
Chinese premier wil geen ontmoeting met Japan op G20-top

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang is niet van plan de Japanse premier Sanae Takaichi te ontmoeten tijdens de aankomende G20-top in Johannesburg, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De spanningen tussen de twee landen nemen toe sinds de Japanse premier het parlement vertelde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan zou kunnen uitlokken.

3 uur geleden