Drie films te zien in 't Beest tijdens 'Film du Jardin'
GOES - In de filmzaal van ‘t Beest wordt zaterdag 12 oktober de filmtrilogie ‘Film du Jardin’ gepresenteerd.
‘Film du Jardin’ is een initiatief van de beeldend kunstenaars en filmmakers Ingrid van de Linde en Renée Schouwenberg. Als mens, beeldend kunstenaar en filmmaker voelen zij zich verantwoordelijk voor de natuurlijke omgeving waarin zij leven. Respect voor de aarde, mens en dier zijn voor de filmmakers uitgangspunten. “Het is dan ook een zoektocht naar de diepere lagen die ons verbinden met de natuur en de kosmos in en om ons heen”, zeggen zij.
Poëtisch
De films die in 't Beest zijn te zien zijn: ‘Domino’, een poëtische documentaire over Eelco Schaap op het biologisch-dynamische landgoed Dominio in Serra da Estrela in Portugal. ‘Trophy’, een abstract poëtisch beeldverhaal over gehoornde dieren. ‘March of the bees’, een abstract poëtisch beeldverhaal over bijen. Schouwenberg leidt de films in. Naderhand is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen.
Meer uit Beveland
GOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
17 uur geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
3 dagen geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
4 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
4 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
4 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
4 dagen geledenGoes - De geplande nieuwbouw van winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid, dat na de herontwikkeling Beukenhof gaat heten, loopt forse vertraging op. Ontwikkelaar Brookland heeft nog geen definitieve tijdelijke locatie gevonden voor de huidige ondernemers, al wordt de Zeelandhallen in Goes genoemd. Door die onzekerheid is de oplevering verschoven naar minimaal 2029.
5 dagen geleden