
Drie dagen feest voor jong en oud in Yerseke
YERSEKE - Yerseke maakt zich op voor drie evenementen in de komende twee weekeinden: het Mosselrock Festival, Yerseke by Night en de Mosseldag.
Als eerste is het vrijdag (9 augustus) tijd voor het Mosselrock Festival, dat na jaren van afwezigheid nieuw leven is ingeblazen. Vanaf 14.00 uur zijn er activiteiten voor het hele gezin, zoals modeshows, kinderactiviteiten en muziek vanaf een echte mosselkotter.
Yerseke by Night
De vrijdag erna, 16 augustus, staat de tweede editie van Yerseke by Night op het programma. Dit festival is ontstaan doordat dorpsbewoners vaak niet veel tijd hebben om van de Mosseldag te genieten, omdat ze er zelf werken. Vorig jaar werd daarom aan de vooravond van de Mosseldag Yerseke by Night gehouden. Dat was meteen een schot in de roos. Het programma biedt veel entertainment, zoals rondvaarten, proeverijen en muziek. Naast de dorpelingen zijn ook bezoekers uit de omgeving welkom.
Mosseldag
Op de derde zaterdag van augustus is het traditiegetrouw tijd voor de Mosseldag. Ook dit jaar komen er naar verwachting duizenden bezoekers naar het vissersdorp. Naast bijvoorbeeld verse mosselen en andere vis, de vlootschouw, braderie en kermis, biedt de Mosseldag ook de 'Seafood & More Experience'. Hier vertellen vissers en andere vertegenwoordigers uit de visserijwereld de bezoekers met passie over hun werk.
Mosselrock
Bij Mosselrock zijn vrijdag op het dek van de kotter de Griekse zangeres Valentina en het Iers/Italiaanse duo Danny Burk (zang) & Manu Pucci (keyboard) te zien en te horen. "Valentina heeft nog nooit in Nederland opgetreden en kijkt er heel erg naar uit", vertelt een woordvoerder van Stichting Promotie Yerseke. Ook voor Danny & Manu wordt het hun eerste concert in Nederland.
De Ierse rockcoverband Music Junkies, met leadzangeres Ciara, laat het publiek feesten op muziek uit onder meer de jaren '90. De band treedt meerdere keren op op het hoofdpodium.
Ruigere rock komt er van de Middelburgse zanger Kees Moerland met de band Raiders of the Last Rock (LOLR). Ook uit Middelburg komt de aanstormende jonge band PEER.
Kijk voor meer informatie over de drie evenementen op www.yersekepromotie.nl.
Meer uit Reimerswaal
HANSWEERT - Evenementenstichting Answest op z'n best organiseert op zaterdag 13 september weer de Hansweertse Rommelroute. Dit tussen 9:30 en 15:00 uur.
13 uur geledenZEELAND - Rijkswaterstaat voert in september en oktober onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58) en het Dampoortaquaduct (N57). Daardoor zijn beide meerdere nachten afgesloten voor verkeer. Er worden omleidingsroutes ingesteld en weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd.
1 dag geledenRILLAND - De politie doet nader onderzoek naar aanleiding van een overlijden vannacht in een woning in Rilland. In het huis is een wietkwekerij aangetroffen, zo meldt een politiewoordvoerder.In de nacht van donderdag op vrijdag werd rond 03.00 uur een medische noodsituatie gemeld in een woning aan de Hoofdweg in het dorp. Naast de ambulancedienst werd ook een traumahelikopter gewaarschuwd, maar die kwam uiteindelijk niet ter plaatse. Volgens de politie was sprake van een reanimatie maar mochten de ingezette levensreddende handelingen niet baten. Het slachtoffer overleed ter plekke.Op de bovenverdieping van de woning bleek zich een wietplantage te bevinden. Onder meer vanwege die verdachte omstandigheid heeft de politie besloten nader onderzoek te laten doen door de Forensische Opsporing.
1 dag geledenKRABBENDIJKE - Op 5 november 1530 verdween Nieuwlande in de golven tijdens de fatale vloed 'Sint Felix quade saterdach'. Maar wist je dat bij laagtij, op de bodem van de huidige Oosterschelde, nog altijd resten van het dorp zichtbaar zijn?
1 dag geledenRILLAND - Jacques Boonman neemt afscheid zoals hij werkte: warm, persoonlijk en met volle zalen. Vorige week maandag vulden zo'n 750 bezoekers een uitverkochte Pathé-zaal in Vlissingen voor zijn afscheidsavond. Grote namen stuurden persoonlijke videoboodschappen of stonden op het podium. Thuis, in zijn zelfgebouwde houten huis achter de tuinpoort, liggen de bewijsstukken: stapels kaarten, cadeaus en meer dan tien boeketten. Aan de eettafel, waar hij een sigaar opsteekt, blikt Boonman terug en vooruit. "Ja, nou ja, het was echt een fenomenale avond."
2 dagen geledenKAPELLE - Liefhebbers van klassieke rock kunnen hun hart ophalen, want de band FROK " CLASSICROCK" brengt de onvergetelijke hits van de Beatles, The Rolling Stones, Status Quo en vele anderen naar De Vroone in Kapelle. Op vrijdag 12 september wordt het publiek meegenomen op een muzikale reis door de gloriejaren van de rockmuziek.
2 dagen geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle wil bedrijventerrein Smokkelhoek aansluiten op het landelijke waterstofnetwerk. Samen met de Provincie Zeeland heeft Kapelle een brief gestuurd aan Netbeheer Nederland om het project voor te dragen als pilot. Het bedrijventerrein moet in Zeeland het voorbeeld worden voor de ontwikkeling van een regionale waterstofinfrastructuur.
3 dagen geleden