Drie aanhoudingen na overlijden man door aanrijding tram Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft drie jongeren aangehouden in verband met het overlijden van een man maandagavond nadat hij onder een tram was geraakt in Den Haag. Het slachtoffer zou mogelijk voor de tram zijn geduwd, zo zeiden getuigen tegen lokale media. Een 15-jarige jongen uit Den Haag meldde zichzelf vrijwillig in de loop van maandagavond bij de politie. Dinsdagochtend volgden twee jongens van 15 en 18 jaar, ook beiden uit Den Haag, zijn voorbeeld.
De identiteit van het slachtoffer is nog onbekend. Hij overleed nadat hij rond 21.00 uur op de Rijswijkse Landingslaan in de Haagse wijk Ypenburg onder een tram was gekomen.
Getuigen verklaarden dat er mogelijk drie personen betrokken waren bij het incident, allen gekleed in donkere truien met witte letters op de rug. Zij zouden weg zijn gelopen in de richting van de Anthony Fokkersingel. Mensen in de omgeving werden opgeroepen uit te kijken naar de drie, de politie sprak met getuigen en bekeek camerabeelden. Op de plek van het incident heeft de politie tot ongeveer 04.00 uur onderzoek gedaan.
De bestuurder van de tram is opgevangen door de politie en door personeel van het Haagse vervoersbedrijf HTM. Ook andere getuigen die behoefte hebben aan slachtofferhulp kunnen zich melden bij het politiebureau Leidschenveen-Ypenburg. De politie spreekt ook graag mensen die meer informatie hebben over het incident.
De verdachten zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.
2 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een Nederlandse journalist uit, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken aangekondigd. De accreditatie van de journalist wordt ingetrokken. Het besluit is volgens woordvoerster Maria Zacharova een reactie op de uitzetting van een correspondent van het Russische staatspersbureau RIA Novosti door Nederland. Om welke journalist of welk medium het gaat, liet zij in het midden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Arnhemmer Koert H. (58), die volgens het Openbaar Ministerie in zijn eentje verantwoordelijk is voor de grote brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar, moet wat zijn advocaat betreft worden vrijgesproken van brandstichting. Volgens raadsman Rogier Stam ontbreekt het objectieve bewijs voor brandstichting.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het spijt me, mevrouw, ik begrijp uw verhaal." Zo reageerde Sendric S. (25) op de verklaring van de weduwe van de 81-jarige man die hij op 2 januari vorig jaar in Rotterdam-IJsselmonde doodschoot. S. staat terecht op verdenking van drie moorden in de Rotterdamse wijk.
3 uur geleden