Dressel zwemt in wereldrecord naar olympisch goud 100 vlinder
TOKIO (ANP) - De Amerikaanse zwemmer Caeleb Dressel heeft zijn derde gouden medaille veroverd op de Olympische Spelen van Tokio. De 24-jarige Dressel won de 100 meter vlinderslag in een wereldrecord: 49,45 seconden. De Amerikaan verbeterde daarmee het record dat hij met 49,50 al op zijn naam had staan.
Dressel zegevierde eerder in het Tokyo Aquatics Centre op de 100 vrij. Met de Amerikaanse estafetteploeg won hij ook de 4x100 vrij. Op de 100 vlinder bleef hij de Hongaar Kristóf Milák, de olympisch kampioen op de 200 meter, net voor. Milak pakte zilver in 49,68. Het brons ging naar de Zwitser Noè Ponti (50,74). Nyls Korstanje, de houder van het Nederlands record, was met 51,80 blijven steken in de halve finales.
Op de 200 rug pakte de Australische zwemster Kaylee McKeown goud in 2.04,68, voor Kylie Masse uit Canada (2.05,42) en haar landgenote Emily Seebohm (2.06,17). De 20-jarige Keown won eerder al de 100 rug, ook toen ging het zilver naar Masse.
Op de 800 vrij pakte Katie Ledecky voor de derde keer op rij de olympische titel. De 24-jarige Amerikaanse zegevierde in 8.12,57. De Australische Ariarne Titmus, die Ledecky eerder had onttroond op de 200 en 400 meter, moest nu genoegen nemen met het zilver (8.13,83). Ledecky pakte in Tokio eerder goud op de 1500 vrij.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - "Als alles goed valt, dan kunnen we de topteams partij bieden. Deze wedstrijd smaakt naar meer", zei Estavana Polman (33) na de eerste wedstrijd van Nederland op het WK handbal. Oranje won het duel met 32-25 van Argentinië. Het betekende de 198e interland voor Polman, die na het toernooi stopt als international.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Kelly Dulfer vond dat Oranje tegen Argentinië "stroef" speelde. Dat zei Dulfer na afloop van de eerste wedstrijd op het WK handbal tegen Argentinië in Ahoy Rotterdam die eindigde in 32-25.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de eerste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. In een uitverkochte handbalarena in Ahoy Rotterdam, waar plaats was voor 9000 toeschouwers, werd Argentinië met 32-25 verslagen. Kelly Dulfer was topscorer met 5 doelpunten.
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri start zaterdag van poleposition in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Australiër van McLaren was op het Lusail International Circuit de snelste in de sprintkwalificatie. "Alles klopte en dat is leuk voor de verandering. Het is maar een sprint waarin niet heel veel punten zijn te verdienen, maar ik pak wat ik pakken kan", zei Piastri na afloop in het flashinterview.
12 uur geledenLUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
23 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
1 dag geleden