Drempel om overlast op Tholen te melden wordt lager
THOLEN - De gemeente Tholen roep een speciaal digitaal meldingsformulier in het leven waarmee inwoners snel en gemakkelijk melding kunnen doen van overlast. Van burenoverlast tot geluidsoverlast en van hangjongeren tot verkeersoverlast. Op die manier wil de gemeente overlastsituaties beter in kaart krijgen en de drempel om melding te maken verlagen.
Het formulier voor (terugkerende) overlastsituaties is te vinden op op tholen.nl. "Over de meest uiteenlopende overlastsituaties kan melding gedaan worden", aldus de gemeente. Bij het maken van de melding wordt de melder onder andere gevraagd naar het soort overlast, naar de locatie van de overlast en naar zijn of haar contactgegevens. Ook wordt gevraagd of het een nieuwe of een terugkerende overlastsituatie is. De melder ontvangt een ontvangstbevestiging per e-mail en de melding wordt binnen 1 á 2 werkdagen in behandeling genomen.
Politie
"Acute onveilige situaties of ernstige overlastsituaties moeten altijd bij de politie gemeld worden", aldus de gemeente. "Wanneer de melding in behandeling wordt genomen, wordt eerst gekeken of deze compleet is. Als er nog relevantie informatie mist, wordt contact gezocht met de melder. Vaak zal de BOA ingezet worden om de melding te onderzoeken en af te handelen. Meldingen die niet bestemd zijn voor de BOA worden doorgestuurd naar de juiste behandelaar die de gemelde overlastsituatie oppakt", zo legt de gemeente Tholen uit.
Meer uit Tholen
THOLEN - De rechtbank in Middelburg heeft maandagmiddag drie mannen veroordeeld voor hun rol bij een explosie bij de woning van een politieagent in Tholen. De mannen kregen celstraffen van 12, 36 en 38 maanden. De hoofdverdachte, die de aanslag volgens de rechtbank organiseerde, kreeg een lagere straf dan het Openbaar Ministerie had geëist.
3 uur geledenTHOLEN - Verloopt je paspoort of ID-kaart binnenkort en heb je plannen om op reis te gaan? Wacht dan niet te lang met het aanvragen van een nieuw exemplaar. De gemeente Tholen waarschuwt dit jaar opnieuw voor extra drukte en roept inwoners op om niet te wachten tot het laatste moment.
9 uur geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Adri en Anita Sebrechts van Sebregts Mode.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.
2 dagen geledenTHOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.
2 dagen geleden