
Dreigende escalatie Israël stuwt goudprijs boven 1900 dollar
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs kwam vrijdag voor het eerst in twee weken weer boven de 1900 dollar voor een troy ounce (31,1 gram) uit. Door de dreiging van een Israëlisch grondoffensief in de Gazastrook zoeken beleggers hun heil in het edelmetaal, dat in onrustige tijden op de beurs wordt gezien als een veilige investering. Daarmee ligt de goudprijs op koers om deze week de sterkste stijging door te maken sinds maart.
De goudprijs lag begin deze maand nog op het laagste niveau in zeven maanden, de prijs was toen circa 1832 dollar. Dat kwam door de sterkere dollar en de stijgende rentes op Amerikaanse staatsobligaties. Zo maakt een sterkere dollar goud duurder voor handelaren met andere valuta. Nadat Hamas zaterdag Israël aanviel, veranderde de goudprijs van koers.
Het recordniveau van de goudprijs was in augustus 2020. Toen was goud ruim 2075 dollar waard.
Ook andere metalen zoals zilver en platina stijgen in prijs.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.
13 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.
1 uur geledenBASEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse farmacieconcern Roche wil biofarmaceut 89bio overnemen voor 3,5 miljard dollar, ongeveer 3 miljard euro. Daarmee wil Roche zijn achterstand in middelen tegen obesitas op het Deense Novo Nordisk en het Amerikaanse Eli Lilly inhalen, de bedrijven achter populaire middelen als Ozempic en Zepbound.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aandeel internationale kopers op de Nederlandse huizenmarkt is in de afgelopen vijf jaar verdubbeld. Zij kopen nu vaker een woning dan dat zij huren, vanwege de hoge huren en het krappe aanbod. Dit meldt dochteronderneming brainbay van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.
3 uur geleden