Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Dramatisch dat KLM weer banen wil schrappen'

'Dramatisch dat KLM weer banen wil schrappen'

SCHIPHOL (ANP) - Het is "dramatisch" dat KLM bovenop de al eerder aangekondigde ontslagronde nog eens 800 tot 1000 banen wil schrappen. Dat zegt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC). "We zagen het al voorzichtig aankomen. Er wordt minder gevlogen, de kisten zitten niet vol. We zullen alles op alles zetten om zoveel mogelijk mensen binnen de poorten te houden, maar dat zal lastig worden", aldus een woordvoerder van de cabinevakbond.

Van de maximaal 1000 werknemers die extra moeten vertrekken gaat het voor de helft om fulltimers onder het cabinepersoneel, zegt de VNC. Daarnaast gaat het om 100 piloten en 200 tot 400 medewerkers op de grond. "Dat hebben we vanmorgen in een sessie van ruim een uur te horen gekregen", aldus de woordvoerder. De cabinevakbond zegt door KLM te zijn uitgenodigd om volgende week verder te praten. Dan wordt besproken om welke functies het zal gaan bij het cabinepersoneel en op welke termijn de banen geschrapt worden.

KLM maakte vorig jaar bekend vanwege de impact van de coronacrisis 5000 banen te schrappen. De VNC zegt van KLM te willen weten of er net als bij de eerdere ontslagronde een vrijwillige vertrekregeling komt en of er personeel gedetacheerd kan worden bij andere onderdelen van de luchtvaartmaatschappij. "Dan gaat het hele boventalligheidsspel opnieuw gespeeld worden", aldus de woordvoerder.

KLM waarschuwde eerder al voor een minder rooskleurige zomer dan verwacht. Volgens de luchtvaartmaatschappij duurt met name het herstel op de langeafstandsroutes langer dan verwacht, vanwege voortdurende en nieuwe internationale reisrestricties, aldus KLM. De eerste banenreductie lijkt, op een paar honderd medewerkers na, zonder gedwongen ontslagen te lukken.

De nieuwe ingreep staat nog los van de nieuwe maatregelen van het kabinet in de afgelopen 48 uur. Daarbij dreigt KLM vanaf vrijdag vrijwel alle vluchten te moeten schrappen vanwege de mogelijk verplichte coronasneltest voor personeel. De VNC vreest hierdoor wel dat passagiers andere routes zullen kiezen en dat het vervoer van medische hulpmiddelen zoals mondkapjes en vaccins door andere maatschappijen gedaan zal worden.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

7 uur geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

7 uur geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

8 uur geleden
Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

9 uur geleden
Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

10 uur geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

12 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

12 uur geleden