Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dr. Martens boekt door onlineshoppen hogere omzet in coronatijd

Dr. Martens boekt door onlineshoppen hogere omzet in coronatijd

LONDEN (ANP) - Het bekende Britse schoenenmerk Dr. Martens heeft het afgelopen boekjaar een hogere omzet behaald, ondanks de wijdverbreide winkelsluitingen tijdens lockdowns. Een sterke groei van onlineverkopen van de laarzen en schoenen met kenmerkende dikke zool compenseerde die problemen in de winkelstraat.

De opbrengsten stegen in het boekjaar dat liep tot eind maart met 15 procent tot 773 miljoen pond, omgerekend bijna 902 miljoen euro. Daarbij namen de onlineverkopen van de schoenen toe met 73 procent. De brutowinst, waar belastingen, afschrijvingen, rentes en eenmalige kosten nog niet van zijn afgeschreven, steeg met meer dan een vijfde tot 224,2 miljoen pond.

Het zijn de eerste jaarcijfers die het schoenenmerk publiceert sinds zijn beursgang. Door alle kosten die het bedrijf maakte voor de stap naar de Londense beurs daalde de nettowinst tot 35,7 miljoen pond, ruim de helft minder dan een jaar eerder.

Kwaliteitspartners

Topman Kenny Wilson van Dr. Martens verklaart dat het bedrijf al voor de coronacrisis, die consumenten wereldwijd versneld naar webwinkels dreef, had geïnvesteerd in digitale verkoopkanalen. Om het imago van de schoenenmerk te bewaken, wil het bedrijf in de toekomst bovendien met minder winkeliers samenwerken. Met de overgebleven winkelbedrijven wil het de banden vervolgens aanhalen, zodat "kwaliteitspartners" ontstaan die het merk goed in de markt kunnen zetten.

De eerste laarzen en schoenen van Dr. Martens werden al in de jaren veertig van de vorige eeuw ontworpen door de Duitse legerarts Klaus Märtens. Het merk werd daarna omarmd door arbeiders en later door allerlei subculturen, van punks tot skinheads. Tegenwoordig bereiken ze ook een breder publiek. Dr. Martens is onder andere bij groepen milieubewuste consumenten populair, mede dankzij hun vegan versies van schoenen.

Bij zijn jaarcijfers kondigde het bedrijf dan ook nieuwe duurzaamheidsdoelen aan. Zo wil Dr. Martens voor 2030 per saldo geen extra CO2 uitstoten. Tien jaar later zal het merk alleen nog schoenen van duurzame materialen maken.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

6 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

8 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

10 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

12 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

13 uur geleden