Douwe Egberts denkt na over nieuwe partner voor spaarzegels
UTRECHT (ANP) - Douwe Egberts zet zijn spaarprogramma voor klanten door, ook als de samenwerking met Blokker stopt. In dat geval gaat de koffieproducent op zoek naar een nieuwe partner, laat een woordvoerder weten.
In totaal 4,5 miljoen Nederlanders nemen deel aan het spaarprogramma van Douwe Egberts, dat dit jaar een eeuw bestaat. Spaarpunten uit koffie- en theeverpakkingen konden tot deze week worden ingeruild voor producten bij Blokker. Nu de winkelketen uitstel van betaling heeft aangevraagd, is dat niet meer mogelijk.
De koffieproducent overlegt momenteel met Blokker hoe het verder moet. Klanten zijn hun waardepunten niet kwijt, verzekert een woordvoerder. "Het spaarprogramma is van Douwe Egberts, dus de punten behouden hun waarde." Als Blokker onverhoopt failliet gaat, zal Douwe Egberts volgens haar op zoek gaan naar een nieuwe partner.
Uitstel van betaling
Blokker maakte maandag bekend in "acute geldnood" te zitten. Het 128 jaar oude winkelbedrijf kampte de afgelopen jaren met miljoenenverliezen. Uitstel van betaling leidt vaak tot een faillissement.
Douwe Egberts wil niet zeggen hoeveel geld er met het spaarprogramma is gemoeid. Op elk pak koffie zitten twintig punten. Elke 200 punten zijn een euro waard. De zegels kunnen ingeruild worden voor huishoudelijke spullen zoals koffiekopjes of theeglazen. Voor een koffiezetapparaat moet vaak jaren worden gespaard.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
8 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
10 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden