Douwe Egberts denkt na over nieuwe partner voor spaarzegels
UTRECHT (ANP) - Douwe Egberts zet zijn spaarprogramma voor klanten door, ook als de samenwerking met Blokker stopt. In dat geval gaat de koffieproducent op zoek naar een nieuwe partner, laat een woordvoerder weten.
In totaal 4,5 miljoen Nederlanders nemen deel aan het spaarprogramma van Douwe Egberts, dat dit jaar een eeuw bestaat. Spaarpunten uit koffie- en theeverpakkingen konden tot deze week worden ingeruild voor producten bij Blokker. Nu de winkelketen uitstel van betaling heeft aangevraagd, is dat niet meer mogelijk.
De koffieproducent overlegt momenteel met Blokker hoe het verder moet. Klanten zijn hun waardepunten niet kwijt, verzekert een woordvoerder. "Het spaarprogramma is van Douwe Egberts, dus de punten behouden hun waarde." Als Blokker onverhoopt failliet gaat, zal Douwe Egberts volgens haar op zoek gaan naar een nieuwe partner.
Uitstel van betaling
Blokker maakte maandag bekend in "acute geldnood" te zitten. Het 128 jaar oude winkelbedrijf kampte de afgelopen jaren met miljoenenverliezen. Uitstel van betaling leidt vaak tot een faillissement.
Douwe Egberts wil niet zeggen hoeveel geld er met het spaarprogramma is gemoeid. Op elk pak koffie zitten twintig punten. Elke 200 punten zijn een euro waard. De zegels kunnen ingeruild worden voor huishoudelijke spullen zoals koffiekopjes of theeglazen. Voor een koffiezetapparaat moet vaak jaren worden gespaard.
Meer uit Financieel
BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Meerdere bedrijven hebben zich bij de curatoren van het failliete Soly gemeld met interesse in het zonne-energiebedrijf. Dat meldt curator Pieter Lettinga, die laat weten dat de curatoren met de zeer geïnteresseerde partijen de komende tijd om tafel gaan. Dan wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor een eventuele overname van alle of een deel van de activiteiten van het Groningse bedrijf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Consumenten in de Europese Unie worden in de toekomst beter beschermd tegen fraude en verborgen kosten bij betalingen. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn donderdag overeengekomen de bestaande wetgeving bij te werken en aan te vullen. Beide partijen moeten de overeenkomst nog wel formeel goedkeuren voordat de nieuwe betaalregels in werking treden.
2 uur geledenLIJNDEN (ANP) - De brancheorganisatie voor uitzendbedrijven ABU draagt oud-minister Bruno Bruins voor als nieuwe voorzitter. Het is de bedoeling dat hij die functie vanaf april bekleedt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV vraagt aandacht voor bezorgers tijdens Black Friday. Voor duizenden bezorgers en pakketmedewerkers is deze week volgens de vakbond "geen feestje", maar zijn de dagen op en rond het koopjesfestijn juist een periode van "extra zwaar en onveilig werk". De vakbond wil dat de overheid ingrijpt.
2 uur geleden