Douwe Egberts denkt na over nieuwe partner voor spaarzegels
UTRECHT (ANP) - Douwe Egberts zet zijn spaarprogramma voor klanten door, ook als de samenwerking met Blokker stopt. In dat geval gaat de koffieproducent op zoek naar een nieuwe partner, laat een woordvoerder weten.
In totaal 4,5 miljoen Nederlanders nemen deel aan het spaarprogramma van Douwe Egberts, dat dit jaar een eeuw bestaat. Spaarpunten uit koffie- en theeverpakkingen konden tot deze week worden ingeruild voor producten bij Blokker. Nu de winkelketen uitstel van betaling heeft aangevraagd, is dat niet meer mogelijk.
De koffieproducent overlegt momenteel met Blokker hoe het verder moet. Klanten zijn hun waardepunten niet kwijt, verzekert een woordvoerder. "Het spaarprogramma is van Douwe Egberts, dus de punten behouden hun waarde." Als Blokker onverhoopt failliet gaat, zal Douwe Egberts volgens haar op zoek gaan naar een nieuwe partner.
Uitstel van betaling
Blokker maakte maandag bekend in "acute geldnood" te zitten. Het 128 jaar oude winkelbedrijf kampte de afgelopen jaren met miljoenenverliezen. Uitstel van betaling leidt vaak tot een faillissement.
Douwe Egberts wil niet zeggen hoeveel geld er met het spaarprogramma is gemoeid. Op elk pak koffie zitten twintig punten. Elke 200 punten zijn een euro waard. De zegels kunnen ingeruild worden voor huishoudelijke spullen zoals koffiekopjes of theeglazen. Voor een koffiezetapparaat moet vaak jaren worden gespaard.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
17 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
20 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden