Douane vond in 2020 twee keer zoveel namaakartikelen als normaal
UTRECHT (ANP) - De douane heeft vorig jaar ruim 850.000 stuks namaakartikelen zoals nep-merkschoenen onderschept, laat de organisatie weten na berichtgeving van de NOS. Dat waren er ruim twee keer zoveel als in 2018. De verdubbeling houdt mogelijk verband met de coronacrisis, aldus de douane, aangezien mensen veel meer online bestelden.
"Ze zien op een website een paar merkschoenen voor een lage prijs en denken: dat wil ik wel", aldus een woordvoerder van de douane. Behalve schoenen werden met name nagemaakte merktassen en -kleding gevonden.
In de eerste helft van dit jaar werden 211.000 namaakartikelen onderschept, maar het valt volgens de woordvoerder nog niet te zeggen of dit betekent dat het totale aantal vondsten dit jaar weer zal dalen tot het niveau van voor de coronacrisis. Een vondst wordt pas meegerekend als deze groot genoeg is, terwijl er dit jaar vooral veel kleine zendingen zijn gevonden, zoals een los paar schoenen. Aan het einde van het jaar wordt alles bij elkaar opgeteld en kan er een vergelijking worden gemaakt met voorgaande jaren. "Daar is het nu nog te vroeg voor."
In 2019 onderschepte de douane bijna twee miljoen stuks namaakartikelen, maar dat aantal is vertekend door één zending met meer dan een miljoen stuks namaakmedicijnen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
12 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
19 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
20 uur geleden