Douane vond in 2020 twee keer zoveel namaakartikelen als normaal
UTRECHT (ANP) - De douane heeft vorig jaar ruim 850.000 stuks namaakartikelen zoals nep-merkschoenen onderschept, laat de organisatie weten na berichtgeving van de NOS. Dat waren er ruim twee keer zoveel als in 2018. De verdubbeling houdt mogelijk verband met de coronacrisis, aldus de douane, aangezien mensen veel meer online bestelden.
"Ze zien op een website een paar merkschoenen voor een lage prijs en denken: dat wil ik wel", aldus een woordvoerder van de douane. Behalve schoenen werden met name nagemaakte merktassen en -kleding gevonden.
In de eerste helft van dit jaar werden 211.000 namaakartikelen onderschept, maar het valt volgens de woordvoerder nog niet te zeggen of dit betekent dat het totale aantal vondsten dit jaar weer zal dalen tot het niveau van voor de coronacrisis. Een vondst wordt pas meegerekend als deze groot genoeg is, terwijl er dit jaar vooral veel kleine zendingen zijn gevonden, zoals een los paar schoenen. Aan het einde van het jaar wordt alles bij elkaar opgeteld en kan er een vergelijking worden gemaakt met voorgaande jaren. "Daar is het nu nog te vroeg voor."
In 2019 onderschepte de douane bijna twee miljoen stuks namaakartikelen, maar dat aantal is vertekend door één zending met meer dan een miljoen stuks namaakmedicijnen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
44 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
3 uur geledenWILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje beëindigd. Die was zaterdagochtend vroeg uitgeroepen in het westen, midden en zuiden van het land wegens gladheid door sneeuwval en bevriezing. Wel geldt nog overal code geel.
4 uur geleden