Dost redt punt voor Club Brugge in kampioenspoule
BRUGGE (ANP) - Club Brugge is met een gelijkspel begonnen aan de play-offs om de Belgische voetbaltitel. De titelhouder kwam op eigen veld tegen Anderlecht met de schrik vrij: 2-2. Bas Dost bracht namens de thuisclub in de voorlaatste minuut de gelijkmaker op zijn naam. De assist kwam van aanvoerder Ruud Vormer.
Oud-Ajacied Noa Lang had voor Club Brugge kort na de rust de score geopend, met een assist van Dost. Lukas Nmecha zorgde in de 64e minuut voor de gelijkmaker waarna de Deen Jacob Bruun Larsen uit een vrije trap Anderlecht in de 86e minuut naar een verrassende zege leek te schieten. Dost sloeg kort daarna echter ook nog toe: 2-2.
Bij Club Brugge hadden Stefano Denswil, Vormer, Dost en Lang een basisplaats. Tahith Chong bleef op de bank. Bij Anderlecht fungeerde Bart Verbruggen als keeper.
Club Brugge leidt in de kampioenspoule met 39 punten, gevolgd door Racing Genk (31 punten), Antwerp en Anderlecht (beide 30 punten).
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
46 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
7 uur geleden