Dost redt punt voor Club Brugge in kampioenspoule
BRUGGE (ANP) - Club Brugge is met een gelijkspel begonnen aan de play-offs om de Belgische voetbaltitel. De titelhouder kwam op eigen veld tegen Anderlecht met de schrik vrij: 2-2. Bas Dost bracht namens de thuisclub in de voorlaatste minuut de gelijkmaker op zijn naam. De assist kwam van aanvoerder Ruud Vormer.
Oud-Ajacied Noa Lang had voor Club Brugge kort na de rust de score geopend, met een assist van Dost. Lukas Nmecha zorgde in de 64e minuut voor de gelijkmaker waarna de Deen Jacob Bruun Larsen uit een vrije trap Anderlecht in de 86e minuut naar een verrassende zege leek te schieten. Dost sloeg kort daarna echter ook nog toe: 2-2.
Bij Club Brugge hadden Stefano Denswil, Vormer, Dost en Lang een basisplaats. Tahith Chong bleef op de bank. Bij Anderlecht fungeerde Bart Verbruggen als keeper.
Club Brugge leidt in de kampioenspoule met 39 punten, gevolgd door Racing Genk (31 punten), Antwerp en Anderlecht (beide 30 punten).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
2 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
6 uur geleden