Dortmund wil Haaland opstellen ondanks Noorse coronaregels
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund verwacht dat Erling Haaland zaterdag gewoon in actie kan komen tijdens de uitwedstrijd tegen Hertha BSC in de Bundesliga. De club voelt er niets voor om de Noorse spits in quarantaine te laten gaan als hij negatief getest is.
Het Noorse ministerie van Volksgezondheid wil dat alle voetballers van de nationale ploeg 10 dagen in quarantaine blijven. Directe aanleiding voor die maatregel is een positieve test van Omar Elabdellaoui vrijdag in aanloop naar de interland tegen Roemenië. Op dringend advies van het ministerie besloot de Noorse ploeg niet naar Boekarest te reizen. Dat leidt waarschijnlijk tot een reglementaire nederlaag van 3-0.
Noorwegen reist met een B-ploeg naar Wenen voor het uitduel van woensdag met Oostenrijk in de Nations League. Spelers als Jørgen Strand Larsen van FC Groningen en de middenvelders Sondre Tronstad (Vitesse) en Hakon Evjen (AZ) mogen mogelijk debuteren. Het Noorse ministerie van Volksgezondheid wil dat de voor het duel met Roemenië opgeroepen internationals de komende week ook in quarantaine blijven als hun club weer in actie komt.
Borussia Dortmund wil zich niet aan dat dringende advies houden en denkt dat Haaland gewoon inzetbaar is als hij negatief blijft testen. Volgens de club staat de Duitse wet boven de Noorse wet.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
37 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
14 uur geleden