Dortmund-trainer Rose prijst Haaland na succesvolle rentree
WOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund-trainer Marco Rose was onder de indruk van de rentree die Erling Haaland zaterdag bij zijn club maakte. De Noorse spits stond vijf weken aan de kant met een heupblessure en had in de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg (1-3) als invaller maar 8 minuten nodig om te scoren.
"Erling is van nature een speler die het verschil kan maken", aldus Rose. "En als het team het lang moet doen zonder een speler die het verschil kan maken, dan doet dat wat met je. Erling geeft je energie. Erling wilde zelfs langer spelen vandaag. En dan valt hij in en scoort vrijwel direct. Dat is het verschil dat hij maakt. We zijn blij dat hij er weer is."
Zonder Haaland verloor Dortmund in de Champions League van Ajax en Sporting Portugal, waardoor de Duitse club is uitgeschakeld. Noorwegen redde het zonder Haaland in de WK-kwalificatie ook niet. Nederland was in het beslissende groepsduel met 2-0 te sterk.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
14 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
15 uur geleden