Dortmund-trainer Rose prijst Haaland na succesvolle rentree
WOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund-trainer Marco Rose was onder de indruk van de rentree die Erling Haaland zaterdag bij zijn club maakte. De Noorse spits stond vijf weken aan de kant met een heupblessure en had in de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg (1-3) als invaller maar 8 minuten nodig om te scoren.
"Erling is van nature een speler die het verschil kan maken", aldus Rose. "En als het team het lang moet doen zonder een speler die het verschil kan maken, dan doet dat wat met je. Erling geeft je energie. Erling wilde zelfs langer spelen vandaag. En dan valt hij in en scoort vrijwel direct. Dat is het verschil dat hij maakt. We zijn blij dat hij er weer is."
Zonder Haaland verloor Dortmund in de Champions League van Ajax en Sporting Portugal, waardoor de Duitse club is uitgeschakeld. Noorwegen redde het zonder Haaland in de WK-kwalificatie ook niet. Nederland was in het beslissende groepsduel met 2-0 te sterk.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
46 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
4 uur geleden