Dortmund ondanks gelijkspel tegen Lazio naar laatste zestien
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich ondanks een 1-1-gelijkspel in eigen huis tegen Lazio verzekerd van een plek in de achtste finales van de Champions League. De Italianen moeten nu in de laatste wedstrijd van groep F tegen Club Brugge de laatste zestien zien te bereiken.
Dortmund begon danig verzwakt aan de wedstrijd in het lege Signal Iduna Park van Dortmund. Niet alleen verdediger Thomas Meunier en middenvelder Emre Can ontbraken wegens blessures, ook spits Erling Braut Haaland miste het duel. De topschutter, al goed voor zes doelpunten in het belangrijkste Europese clubtoernooi, is tot het einde van het jaar uitgeschakeld met een spierscheurtje.
De eerste helft van de wedstrijd verliep gezapig, met een korte opleving van Borussia na een half uur. Marco Reus en Thorgan Hazard waren dichtbij een goal. Op slag van rust was het wel raak. Raphaël Guerreiro rondde een snelle combinatie doeltreffend af.
Strafschop
Borussia was ook in de tweede helft gevaarlijker, maar Lazio kreeg in de 67e minuut een strafschop. Het was een cadeautje van de scheidsrechter, die een overdreven val van Sergej Milinkovic-Savic beloonde met een penalty. Ciro Immobile schoot vanaf de stip raak en bracht de stand in evenwicht. Immobile had in de slotfase nog bijna Lazio de winst bezorgd, maar doelman Roman Bürki keerde het vlammende schot.
Club Brugge pakte 3 punten door in het eigen Jan Breydelstadion met 3-0 te winnen van FC Zenit uit St. Petersburg. Noa Lang nam de derde goal van de Belgische ploeg voor zijn rekening. Charles De Ketelaere en Hans Vanaken maakten de andere treffers.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
15 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden