Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund-coach Terzic prijst vooral aanvalslinie PSV

Dortmund-coach Terzic prijst vooral aanvalslinie PSV

EINDHOVEN (ANP) - Borussia Dortmund-coach Edin Terzic sprak een dag voor de eerste ontmoeting met PSV in de achtste finales van de Champions League vol bewondering over de Eindhovenaren. De Kroaat lichtte vooral de aanvalslinie er uit.

"Als je mij kunt zeggen welke drie aanvallers er starten, zal ik daar erg mee geholpen zijn", grapte Terzic tegen een journalist in het Philips-stadion. "Ze hebben zoveel keuzes. Luuk de Jong is een sterke spits, maar PSV beschikt ook over gevaarlijke vleugelspelers met goede voorzetten en behendige dribbelaars. Rechtsbenige spelers staan op links en andersom, er is veel variatie."

PSV scoorde in 22 competitiewedstrijden zeventig keer en kreeg tien doelpunten tegen. Terzic: "We doen PSV geen recht als we ons beperken tot alleen de aanvallers. Het is een sterk geheel, ook de defensie."

Geen goede generale repetitie

Dat er tegen de Eindhovenaren in defensief opzicht wel wat te halen valt, bleek in de groepsfase van de Champions League. PSV incasseerde in zes duels tien doelpunten. "En wij kunnen gevaarlijk zijn met onze snelle aanvallers", waarschuwde Terzic, die met Dortmund als eerste eindigde in een zware poule met Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United. "Het is voor zowel PSV als voor ons een knappe prestatie om de achtste finales van de Champions League te hebben bereikt. We hebben groot respect voor elke tegenstander, ook voor PSV. Zij zijn vol vertrouwen, maar wij willen ons ook voor de kwartfinales plaatsen."

Dortmund kende geen hele goede generale repetitie. Het uitduel met VfL Wolfsburg eindigde zaterdag onbeslist (1-1). "Het was vanaf Wolfsburg een lange busreis naar Dortmund. We hebben toen rustig de tijd genomen de belangrijkste momenten nog eens terug te kijken. We moeten het tegen PSV beter doen."

Meer uit Voetbal

Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

2 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

5 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

5 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

10 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

2 dagen geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

2 dagen geleden