Dortmund-coach Terzic prijst vooral aanvalslinie PSV
EINDHOVEN (ANP) - Borussia Dortmund-coach Edin Terzic sprak een dag voor de eerste ontmoeting met PSV in de achtste finales van de Champions League vol bewondering over de Eindhovenaren. De Kroaat lichtte vooral de aanvalslinie er uit.
"Als je mij kunt zeggen welke drie aanvallers er starten, zal ik daar erg mee geholpen zijn", grapte Terzic tegen een journalist in het Philips-stadion. "Ze hebben zoveel keuzes. Luuk de Jong is een sterke spits, maar PSV beschikt ook over gevaarlijke vleugelspelers met goede voorzetten en behendige dribbelaars. Rechtsbenige spelers staan op links en andersom, er is veel variatie."
PSV scoorde in 22 competitiewedstrijden zeventig keer en kreeg tien doelpunten tegen. Terzic: "We doen PSV geen recht als we ons beperken tot alleen de aanvallers. Het is een sterk geheel, ook de defensie."
Geen goede generale repetitie
Dat er tegen de Eindhovenaren in defensief opzicht wel wat te halen valt, bleek in de groepsfase van de Champions League. PSV incasseerde in zes duels tien doelpunten. "En wij kunnen gevaarlijk zijn met onze snelle aanvallers", waarschuwde Terzic, die met Dortmund als eerste eindigde in een zware poule met Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United. "Het is voor zowel PSV als voor ons een knappe prestatie om de achtste finales van de Champions League te hebben bereikt. We hebben groot respect voor elke tegenstander, ook voor PSV. Zij zijn vol vertrouwen, maar wij willen ons ook voor de kwartfinales plaatsen."
Dortmund kende geen hele goede generale repetitie. Het uitduel met VfL Wolfsburg eindigde zaterdag onbeslist (1-1). "Het was vanaf Wolfsburg een lange busreis naar Dortmund. We hebben toen rustig de tijd genomen de belangrijkste momenten nog eens terug te kijken. We moeten het tegen PSV beter doen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
4 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
5 uur geleden