Dortmund-coach Terzic prijst vooral aanvalslinie PSV
EINDHOVEN (ANP) - Borussia Dortmund-coach Edin Terzic sprak een dag voor de eerste ontmoeting met PSV in de achtste finales van de Champions League vol bewondering over de Eindhovenaren. De Kroaat lichtte vooral de aanvalslinie er uit.
"Als je mij kunt zeggen welke drie aanvallers er starten, zal ik daar erg mee geholpen zijn", grapte Terzic tegen een journalist in het Philips-stadion. "Ze hebben zoveel keuzes. Luuk de Jong is een sterke spits, maar PSV beschikt ook over gevaarlijke vleugelspelers met goede voorzetten en behendige dribbelaars. Rechtsbenige spelers staan op links en andersom, er is veel variatie."
PSV scoorde in 22 competitiewedstrijden zeventig keer en kreeg tien doelpunten tegen. Terzic: "We doen PSV geen recht als we ons beperken tot alleen de aanvallers. Het is een sterk geheel, ook de defensie."
Geen goede generale repetitie
Dat er tegen de Eindhovenaren in defensief opzicht wel wat te halen valt, bleek in de groepsfase van de Champions League. PSV incasseerde in zes duels tien doelpunten. "En wij kunnen gevaarlijk zijn met onze snelle aanvallers", waarschuwde Terzic, die met Dortmund als eerste eindigde in een zware poule met Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United. "Het is voor zowel PSV als voor ons een knappe prestatie om de achtste finales van de Champions League te hebben bereikt. We hebben groot respect voor elke tegenstander, ook voor PSV. Zij zijn vol vertrouwen, maar wij willen ons ook voor de kwartfinales plaatsen."
Dortmund kende geen hele goede generale repetitie. Het uitduel met VfL Wolfsburg eindigde zaterdag onbeslist (1-1). "Het was vanaf Wolfsburg een lange busreis naar Dortmund. We hebben toen rustig de tijd genomen de belangrijkste momenten nog eens terug te kijken. We moeten het tegen PSV beter doen."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
14 uur geleden