Dortmund-coach Terzic prijst vooral aanvalslinie PSV
EINDHOVEN (ANP) - Borussia Dortmund-coach Edin Terzic sprak een dag voor de eerste ontmoeting met PSV in de achtste finales van de Champions League vol bewondering over de Eindhovenaren. De Kroaat lichtte vooral de aanvalslinie er uit.
"Als je mij kunt zeggen welke drie aanvallers er starten, zal ik daar erg mee geholpen zijn", grapte Terzic tegen een journalist in het Philips-stadion. "Ze hebben zoveel keuzes. Luuk de Jong is een sterke spits, maar PSV beschikt ook over gevaarlijke vleugelspelers met goede voorzetten en behendige dribbelaars. Rechtsbenige spelers staan op links en andersom, er is veel variatie."
PSV scoorde in 22 competitiewedstrijden zeventig keer en kreeg tien doelpunten tegen. Terzic: "We doen PSV geen recht als we ons beperken tot alleen de aanvallers. Het is een sterk geheel, ook de defensie."
Geen goede generale repetitie
Dat er tegen de Eindhovenaren in defensief opzicht wel wat te halen valt, bleek in de groepsfase van de Champions League. PSV incasseerde in zes duels tien doelpunten. "En wij kunnen gevaarlijk zijn met onze snelle aanvallers", waarschuwde Terzic, die met Dortmund als eerste eindigde in een zware poule met Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United. "Het is voor zowel PSV als voor ons een knappe prestatie om de achtste finales van de Champions League te hebben bereikt. We hebben groot respect voor elke tegenstander, ook voor PSV. Zij zijn vol vertrouwen, maar wij willen ons ook voor de kwartfinales plaatsen."
Dortmund kende geen hele goede generale repetitie. Het uitduel met VfL Wolfsburg eindigde zaterdag onbeslist (1-1). "Het was vanaf Wolfsburg een lange busreis naar Dortmund. We hebben toen rustig de tijd genomen de belangrijkste momenten nog eens terug te kijken. We moeten het tegen PSV beter doen."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Cristiano Ronaldo hoeft tijdens het WK van komende zomer geen schorsing meer uit te zitten na zijn rode kaart tegen Ierland eerder deze maand. De FIFA heeft de 40-jarige Portugees voor drie duels geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De andere wedstrijd schorsing zat Ronaldo eerder deze maand in het kwalificatieduel met Armenië al uit.
23 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-coach Arne Slot liet zich dinsdag vol lof uit over PSV en zijn collega Peter Bosz. "Teams onder Peter zijn altijd leuk om naar te kijken", zei Slot tijdens de persconferentie, een dag voordat beide teams elkaar treffen op de vijfde speeldag van de Champions League.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces 31 aanklachten ontkend, waaronder zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakt woensdag naar alle waarschijnlijkheid weer deel uit van de wedstrijdselectie van Paris Saint-Germain. De 28-jarige aanvaller, winnaar van de Gouden Bal, kwam dit seizoen door verschillende blessures pas vijf keer in actie. Drie weken geleden deed Dembélé voor het laatst mee.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
20 uur geleden