Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund-coach Terzic prijst vooral aanvalslinie PSV

Dortmund-coach Terzic prijst vooral aanvalslinie PSV

EINDHOVEN (ANP) - Borussia Dortmund-coach Edin Terzic sprak een dag voor de eerste ontmoeting met PSV in de achtste finales van de Champions League vol bewondering over de Eindhovenaren. De Kroaat lichtte vooral de aanvalslinie er uit.

"Als je mij kunt zeggen welke drie aanvallers er starten, zal ik daar erg mee geholpen zijn", grapte Terzic tegen een journalist in het Philips-stadion. "Ze hebben zoveel keuzes. Luuk de Jong is een sterke spits, maar PSV beschikt ook over gevaarlijke vleugelspelers met goede voorzetten en behendige dribbelaars. Rechtsbenige spelers staan op links en andersom, er is veel variatie."

PSV scoorde in 22 competitiewedstrijden zeventig keer en kreeg tien doelpunten tegen. Terzic: "We doen PSV geen recht als we ons beperken tot alleen de aanvallers. Het is een sterk geheel, ook de defensie."

Geen goede generale repetitie

Dat er tegen de Eindhovenaren in defensief opzicht wel wat te halen valt, bleek in de groepsfase van de Champions League. PSV incasseerde in zes duels tien doelpunten. "En wij kunnen gevaarlijk zijn met onze snelle aanvallers", waarschuwde Terzic, die met Dortmund als eerste eindigde in een zware poule met Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United. "Het is voor zowel PSV als voor ons een knappe prestatie om de achtste finales van de Champions League te hebben bereikt. We hebben groot respect voor elke tegenstander, ook voor PSV. Zij zijn vol vertrouwen, maar wij willen ons ook voor de kwartfinales plaatsen."

Dortmund kende geen hele goede generale repetitie. Het uitduel met VfL Wolfsburg eindigde zaterdag onbeslist (1-1). "Het was vanaf Wolfsburg een lange busreis naar Dortmund. We hebben toen rustig de tijd genomen de belangrijkste momenten nog eens terug te kijken. We moeten het tegen PSV beter doen."

Meer uit Voetbal

Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

40 minuten geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

1 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

3 uur geleden
Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

4 uur geleden
De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

4 uur geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

4 uur geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

5 uur geleden