Dorpshuis in coronatijd: Komen alle verenigingen terug op peil?
KAPELLE - Sinds half december is het stil geweest in dorpshuis De Vroone in Kapelle. Nu er meer kan en de verenigingen weer opstarten, wordt de stilte vervangen door zang van het koor en de muziek van de dansgroepen. Maar of alle verenigingen terug op peil zullen komen, blijft onzeker.
‘’We zijn heel blij dat we onze maatschappelijke rol als ontmoetingsplek voor jong en oud weer kunnen vervullen’’, zegt Heleen Nijsse, gastvrouw bij De Vroone. ‘’Het is fijn om te zien dat de activiteiten weer opgestart kunnen worden.’’ Ondanks de versoepelingen, blijft het onzeker welke verenigingen wel of niet terug zullen komen. ’’We zien dat veel vaste gebruikers die hun honk in De Vroone hebben kampen met een flinke daling in leden. Die daling komt onder andere doordat leden een andere hobby zijn gaan zoeken in de tijd dat veel dicht was. Maar bij de verenigingen die grotendeels uit ouderen bestaan komt de daling ook doordat er leden zijn overleden of dat men nog bang is om in grotere groepen samen te komen.’’ De Vroone merkt goed dat er behoefte is bij jong en oud om elkaar weer te ontmoeten. ‘’Veel mensen zijn op zoek naar een geschikte plek om samen te komen, met de familie, vrienden, hobbymatig of voor een werkoverleg. De ventilatie in de zalen is volgens de geldende normen en er is voldoende ruimte om afstand te kunnen houden. Daardoor kunnen we voor velen in deze lastige tijd toch een uitweg bieden, dat is heel fijn.”
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.
15 uur geledenYERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.
17 uur geledenHANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers.
2 dagen geledenKrabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.
2 dagen geledenYERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.
2 dagen geledenKAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer.
3 dagen geledenWaarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.
3 dagen geleden