
Dorpsbos Poortvliet opgeknapt door basisschoolleerlingen en wethouders
POORTVLIET - De leerlingen van basisscholen in Poortvliet hebben vrijdag 3 november tijdens Nationale Natuurwerkdag de handen uit de mouwen gestoken in het dorpsbos. Ze hebben bijvoorbeeld de wilgen gesnoeid en takkenrillen gemaakt. Bovendien hebben de kinderen verschillende struiken afgezaagd.
Deelnemers aan deze natuurwerkdag waren de leerlingen van groepen 7 en 8 van de Jenaplanschool met de Bijbel en groepen 5 tot 8 van OBS De Eevliet. De klassen werden begeleid door natuurouders, Stichting Landschapsbeheer Zeeland en de gemeente Tholen. Dankzij hun inspanningen zijn er nu beschutte plekken gecreëerd voor insecten en schuilplaatsen voor verschillende dieren.
De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Frank Hommel waren ook aanwezig. Na de activiteiten gingen ze samen met de Duurzaamheidskring op pad om zwerfafval op te ruimen. De Duurzaamheidskring kreeg daarnaast de Gouden Grijper, een initiatief van Schoon Zeeland om de provincie schoon te krijgen. In Tholen wordt deze Gouden Grijper door verschillende bedrijven doorgegeven.
Muijebos van SmerdiekOok in het Muijebos in Sint-Maartensdijk waren natuurliefhebbers actief voor een groenere omgeving. Op zaterdag 4 november werkten vrijwilligers tijdens de Natuurwerkdag in dit dorpsbos. Ze herstelden de open plekken aan de rand van het bos en verwijderden jonge struiken. Daarnaast maakten ze de bestaande rillen weer zichtbaar en velden ze de zieke bomen langs een bospad om ze op rillen te leggen.
Het Muijebos van Smerdiek wordt aangepakt en jij kan helpen
Meer uit Tholen
THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.
8 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.
14 uur geledenSINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.
1 dag geledenTHOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.
2 dagen geledenTHOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek.
2 dagen geledenTHOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.
3 dagen geledenTHOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa.
3 dagen geleden