
Dorine Kole wint Goese dichtwedstrijd en hangt straks in etalages
GOES - De jury van de poëziewedstrijd ‘Bomen en natuur in Goes’ heeft unaniem ‘Nog heel even’ van de Goese Dorine Kole als mooiste inzending gekozen. Daarmee komt haar gedicht de komende weken in Goese winkeletalages te hangen.
Beduusd heeft de winnares het applaus en alle complimenten in ontvangst genomen. “Ik dicht nog helemaal niet zo lang, maar ik vind het heel fijn dat het gewaardeerd wordt”, stamelt Dorine.
Lentelen
Bijna tachtig inzendingen ontving de organisatie van de poëziewedstrijd. Daar sprong voor de jury het gedicht van Dorine uit. “Het is dichterlijk en origineel, treffend en ontroerend”, zegt een van de juryleden. “Het woord lentelen is echt prachtig.” Dat schoot Dorine op een mooie dag begin februari te binnen, vertelt ze als ze van de schrik bekomen is. “Het voelde als een lentedag en daar wilde ik me toen meteen in onderdompelen, het als een dekbed om me heen slaan; lentelen. Uit dat woord is het gedicht ontstaan.”
Het thema van de wedstrijd sprak Dorine aan en ze is gaan lezen over de bomen in de stad waar ze is geboren en getogen. “Vroeger zat ik op de muziekschool en de grote boom daar is gewoon al 193 jaar oud. Als zo’n boom zou kunnen praten! De boom is een keer bijna gekapt, omdat ‘ie instabiel was, maar een groep tegenstanders heeft de boom gelukkig kunnen redden.”
Hieronder het gedicht van Dorine:
Nog heel even
Vandaag wil ik lentelen
drentelen
me wentelen
in de lente
die keert en draait
weert en waait
verder
langs de veste
waar krokusgeel
de enkele passant
vriendelijk toelacht
zachtjes zingend
lonkend naar de zomer
nog diep in winterslaap
verwarm en omarm me
al is het maar voor even
Meer uit Beveland
GOES - De provincie Zeeland gaat vanaf 2026 de draaipremie voor molens verdubbelen. Met deze regeling beloont de provincie moleneigenaren die hun molens actief laten draaien, om zo het behoud van de monumentale bouwwerken te stimuleren.
3 uur geledenWISSENKERKE - GlasDraad is donderdag 11 september officieel gestart met de glasvezelcampagne in de gemeente Noord-Beveland. Inwoners kunnen zich tot en met 15 december aanmelden voor een glasvezelaansluiting in hun woning. De komst van glasvezel betekent volgens de gemeente een belangrijke stap richting snel en stabiel internet voor inwoners en ondernemers in de dorpen en het buitengebied.
17 uur geledenWISSENKERKE - Burgemeester Meeuwisse heeft woensdag een felicitatiebezoek gebracht aan het echtpaar Koole - Van Dalen uit Wissenkerke. Het paar vierde die dag hun 60-jarig huwelijksjubileum.
19 uur geledenGOES - Bij Montessorischool de Basis in Goes is donderdag de eerste peuter-kleutergroep van Zeeland officieel geopend. De school werkt hiervoor samen met kinderopvangorganisatie Kibeo. De groep biedt plek aan de oudste peuters en jongste kleuters, die twee vaste ochtenden per week samenkomen om te spelen, leren en zich sociaal te ontwikkelen.
21 uur geledenBORSELE - De Provincie Zeeland heeft een nieuwe internationale partner gevonden om de nucleaire kennisinfrastructuur te versterken. Ontario Tech University uit Oshawa, Canada, en de provincie tekenden een intentieovereenkomst om samen te werken op het gebied van nucleair onderwijs en onderzoek.
22 uur geledenGOES - Een man is woensdag 10 september met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht na een medische noodsituatie in Goes.
1 dag geledenWOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.
1 dag geleden