Door Trump ontslagen inspecteur-generaal verdedigt zich
WASHINGTON (ANP) - De inspecteur-generaal voor de Amerikaanse inlichtingendiensten denkt dat president Donald Trump hem heeft ontslagen vanwege de wijze waarop hij omging met de melding van een klokkenluider. Die klacht leidde uiteindelijk tot de afzettingsprocedure tegen Trump.
"Het is moeilijk om niet te denken dat de president zijn vertrouwen in me verloor omdat ik mijn wettelijke plichten als een onafhankelijke en onpartijdige inspecteur-generaal in eer en geweten heb vervuld", zegt de ontslagen topfunctionaris Michael Atkinson volgens de nieuwssite Politico. "En omdat ik vastberaden was dat te blijven doen."
Atkinson ging als inspecteur-generaal over de inlichtingendiensten. Hij informeerde het Congres over de klacht van de klokkenluider over Trump. Die vroeg in een telefoongesprek met de president van Oekraïne om een onderzoek naar een politieke tegenstander, de Democraat Joe Biden.
Verlof
Trump maakte zaterdag op een persconferentie van zijn hart geen moordkuil. "Ik vond dat hij zijn werk verschrikkelijk slecht deed. Echt verschrikkelijk", zei de president over Atkinson. "Hij stapte met die verschrikkelijke en inaccurate klokkenluidersmelding naar het Congres."
De president liet het Congres vrijdag al weten dat hij af wilde van de inspecteur-generaal. Het duurt daarna formeel nog 30 dagen totdat zijn vertrek ook een feit is. Bronnen zeggen dat Atkinson direct met verlof is gestuurd en daardoor feitelijk al niet meer in functie is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
4 uur geleden