Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door personeelstekort ProRail geen treinen rond Utrecht vannacht

Door personeelstekort ProRail geen treinen rond Utrecht vannacht

UTRECHT (ANP) - Door personeelstekort bij de verkeersleiding van ProRail rijden er in de nacht van zondag op maandag geen treinen tussen Utrecht en Arnhem en tussen Utrecht en Rhenen, zo meldt NS. Ook tussen Barneveld en Ede-Wageningen rijden er geen treinen van vervoerder Connexxion. NS zet vervangende bussen in.

NS adviseert mensen om eerder op reis te gaan. De opschorting van treinen geldt tussen 00.00 uur en 06.00 uur. NS meldt dat voor de vroege ochtend de inzet van bussen "helaas niet mogelijk" is. Onduidelijk is vanaf hoe laat dit is. De vervoerder zegt de aankomst- en vertrektijden in de loop van de zondagavond in de reisplanner te verwerken.

De laatste tijd vallen er vaker treinen uit door verkeerstekort bij spoorbeheerder ProRail. De situatie, onder meer veroorzaakt doordat veel medewerkers met pensioen gingen, zorgt voor onvrede onder de verkeersleiders, zo werd in november duidelijk.

Een woordvoerder liet toen weten dat ongeveer de helft van honderd verkeersleiders helemaal niet inzetbaar waren. "Er is te veel gevraagd van het personeel", zei hij destijds. Als blijk van erkenning en waardering voor de flexibiliteit van treinverkeersleiders en decentrale verkeersleiders, krijgen ze sinds 1 december een compensatietoeslag.

Meer uit Binnenland

Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

2 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

6 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

7 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

9 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

15 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

19 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden