Door Nederland geëxporteerde kunstmest flink in waarde gestegen
DEN HAAG (ANP) - De exportwaarde van kunstmest is vorig jaar met 57 procent gestegen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat de forse stijging toeschrijft aan de hogere exportprijzen. Niet eerder was de exportwaarde van het plantengroeimiddel zo hoog als vorig jaar.
Voor de productie van kunstmest is veel gas nodig, wat de gestegen waarde verklaart: de gasprijs steeg het afgelopen jaar namelijk sterk, aldus het CBS. Het totale gewicht aan uitgevoerde kunstmest nam daarnaast juist af, met 14 procent.
In totaal exporteerde Nederland voor 3,7 miljard euro aan kunstmest. Een jaar eerder was dat nog 2,4 miljard euro. 79 procent van het totaal werd in Nederland geproduceerd, 21 procent in het buitenland. Dat laatste aandeel wordt via Nederland verhandeld of vervoerd, legt het statistiekbureau uit. De meeste kunstmest ging naar België, Frankrijk en Duitsland.
Nederland is na Duitsland en België het grootste exportland voor kunstmest binnen de Europese Unie. De onderlinge verschillen zijn echter klein, stelt het CBS. Op grote afstand volgen Polen en Spanje.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
9 uur geleden