Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doodschieten oud-voetballer Hoefdraad aan de orde in rechtbank

Doodschieten oud-voetballer Hoefdraad aan de orde in rechtbank

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam houdt woensdag een eerste inleidende zitting in de zaak over een schietincident in Amsterdam-Zuidoost dat Jergé Hoefdraad (35) het leven kostte.

De voormalige profvoetballer werd door zijn hoofd geschoten tijdens een feest in een bedrijfspand aan de Amsterdamse Stekkenbergweg. Op zondagochtend 1 augustus even voor 06.00 uur werd geschoten. Volgens de politie had het slachtoffer geprobeerd een ruzie te beëindigen door "ertussen te springen".

Een dag later heeft de Belgische politie vlak over de grens met Nederland de 34-jarige verdachte Robin R. aangehouden. Hoefdraad bezweek op 3 augustus aan zijn verwondingen. R. staat terecht voor doodslag. Tijdens de zitting kan het OM de stand van het onderzoek toelichten en komt de verlenging van de voorlopige hechtenis van R. aan de orde.

Hoefdraad speelde ruim 250 wedstrijden in het betaalde voetbal. De meeste daarvan, ruim 150, speelde hij voor Almere. Hij kwam ook uit voor Telstar en Cambuur en speelde voor die laatste club acht wedstrijden in de Eredivisie.

Meer uit Binnenland

Schoof: positief dat weg naar de-escalatie is ingeslagen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.

9 minuten geleden
Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

3 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

4 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

7 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

9 uur geleden
Eis 10 jaar cel en tbs voor online misbruik Filipijnse meisjes

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".

9 uur geleden