Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doodgeschoten Alex Pretti eerder in conflict met federaal agenten

Doodgeschoten Alex Pretti eerder in conflict met federaal agenten

MINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.

Volgens bronnen die CNN sprak, zou Pretti dagen voor de fatale schietpartij een gekneusde rib hebben opgelopen bij een confrontatie met de federale diensten. Onduidelijk is of het om hetzelfde voorval gaat. Volgens CNN zouden er details over Pretti bekend zijn bij de immigratiediensten. Die zouden informatie verzamelen over demonstranten die hun werk hinderen.

Pretti werd afgelopen weekend neergeschoten tijdens een confrontatie met agenten van de grenspolitie. Die schoten meermaals op Pretti, wat later door de autoriteiten werd uitgelegd als verdedigingsschoten. Pretti zou hen zijn genaderd met zijn wapen. In een onderzoeksrapport in handen van CBS News werd die verklaring later tegengesproken; Pretti zou slechts een wapen bij zich hebben gedragen. Ook beelden van het voorval lijken die laatste lezing te ondersteunen.

Verlof voor schutters

Eerder werd in Minneapolis al Renée Good doodgeschoten, zij door agenten van de federale immigratiedienst ICE. Ook haar overlijden leidde tot grote verontwaardiging in de Verenigde Staten en daarbuiten. Zo werd onder meer opgeroepen tot het vertrek van verantwoordelijk minister Kristi Noem.

Verschillende media meldden dat de schutters van Pretti met verlof zouden zijn gestuurd. Commandant van de grenspolitie Greg Bovino werd met een deel van zijn personeel teruggehaald uit Minneapolis.

Meer uit Buitenland

Pete Buttigieg: kinderen weggehaald na valse melding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.

3 uur geleden
Frans onderzoek naar Vinted na vermoedens van kinderhandel

NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.

5 uur geleden
Burkina Faso verbreekt diplomatieke banden met Frankrijk

OUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.

5 uur geleden
Verenigde Staten vallen Iran aan als vergeldingsactie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.

7 uur geleden
Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

9 uur geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

10 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

12 uur geleden