Donnarumma beste doelman, Lewandowski beste aanvaller
PARIJS (ANP) - Gianluigi Donnarumma (22) is bij het Gouden Bal-gala uitgeroepen tot beste keeper van het jaar. De Italiaanse doelman van Paris Saint-Germain kreeg bij de uitverkiezing, georganiseerd door France Football, van een vakjury de meeste stemmen. Mede dankzij Donnarumma (ex-AC Milan) veroverde Italië afgelopen zomer de Europese titel.
De Lev Yashin Trofee voor de beste doelman werd pas voor de tweede keer uitgereikt. In 2019 won de Braziliaan Alisson van Liverpool de prijs. Vorig jaar werd de trofee niet toegekend vanwege de coronapandemie.
Er zaten dit jaar geen Nederlandse keepers bij de tien genomineerden.
De Pool Robert Lewandowski (Bayern München) werd eerder tijdens het gala uitgeroepen tot beste aanvaller van het jaar.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
21 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
22 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
22 uur geleden