Donald Trump verdient veel geld met crypto's en golfresorts
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.
Het openbaarmakingsformulier voor Trumps financiën laat volgens persbureau Reuters zien dat activiteiten in de cryptowereld aanzienlijk hebben bijgedragen aan zijn vermogen. De eerder dit jaar gelanceerde memecoin $TRUMP alleen zou goed zijn voor honderden miljoenen aan inkomsten, al is niet duidelijk hoe die inkomsten precies door Trump en zijn zakenpartners zijn verdeeld.
In totaal meldde de president bezittingen ter waarde van minstens 1,6 miljard dollar, berekende Reuters. Zijn vermogen loopt uiteen van bedrijven in crypto tot vastgoed, en een groot deel is op papier verbonden aan zijn belang in Trump Media & Technology Group. Dat is ook de eigenaar van zijn socialemediaplatform Truth Social.
Nuancering
Reuters nuanceert wel dat de openbaarmaking niet Trumps complete financiën omvat. Het document geeft vaak bijvoorbeeld alleen bandbreedtes voor zijn bezittingen en inkomsten. Reuters gebruikte het laagste genoemde bedrag, wat volgens het persbureau betekent dat de totale waarde van zijn bezittingen en inkomsten vrijwel zeker hoger ligt.
Hoewel Trump heeft gezegd dat hij zijn bedrijven in een trust heeft ondergebracht die wordt beheerd door zijn kinderen, tonen de gegevens volgens Reuters hoe er nog steeds inkomsten bij de president terechtkomen. Sommige van zijn bedrijven, bijvoorbeeld in de cryptosector, profiteren volgens Reuters ook van beleidsveranderingen onder zijn bewind.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
14 uur geleden