Dominante veldrijder Van der Poel in topvorm naar WK
DÜBENDORF (ANP) - Mathieu van der Poel won deze winter 23 van de 24 veldritten waarin hij aan de start stond, maar naar eigen zeggen heeft hij nu vlak voor het WK pas zijn topvorm te pakken. "Pas na de nationale kampioenschappen hebben we de specifieke crosstraining opgepakt. Ik merkte vorig weekeinde in Zonnebeke en Hoogerheide dat ik in de beste vorm verkeer", zegt Van der Poel, die zondag in Dübendorf zijn wereldtitel verdedigt. "Over dat weekend was ik echt tevreden. Het geeft me ook vertrouwen voor het komende WK."
De 25-jarige Nederlander regeert ook dit seizoen in het veld. "Het is een bewuste keuze geweest om het deze winter anders aan te pakken, met het oog op het wegseizoen. Mijn begeleidingsteam wordt er steeds beter in om mijn voorbereiding beter te plannen en ik krijg er steeds meer vertrouwen in", aldus Van der Poel, die pas zondag het parcours gaat verkennen. "Dat is mijn vaste ritueel. Het heeft ook geen zin om nu en zaterdag al rondjes te gaan rijden op de omloop. Dat er nog vijf wedstrijden op gereden gaan worden en dat het weer ook nog zal veranderen, zorgt ervoor dat ik pas zondag een inschatting kan maken van hoe zwaar het is."
Van collega's die wel al over het parcours hebben gereden, hoorde Van der Poel dat de ondergrond redelijk zwaar is. "Ik denk dat het Toon Aerts tot een belangrijke tegenstander maakt. Maar ik ga van mijn eigen kracht uit. Ik was een seizoen lang goed en ben steeds beter aan het worden."
Een strijdplan heeft Van der Poel nog niet. "Als er een kans is aan te vallen, zal ik dat doen. Maar ik kan in principe ook op mijn sprint vertrouwen, al wacht ik liever niet zo lang."
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
9 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
11 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
11 uur geleden