Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dominante veldrijder Van der Poel in topvorm naar WK

Dominante veldrijder Van der Poel in topvorm naar WK

DÜBENDORF (ANP) - Mathieu van der Poel won deze winter 23 van de 24 veldritten waarin hij aan de start stond, maar naar eigen zeggen heeft hij nu vlak voor het WK pas zijn topvorm te pakken. "Pas na de nationale kampioenschappen hebben we de specifieke crosstraining opgepakt. Ik merkte vorig weekeinde in Zonnebeke en Hoogerheide dat ik in de beste vorm verkeer", zegt Van der Poel, die zondag in Dübendorf zijn wereldtitel verdedigt. "Over dat weekend was ik echt tevreden. Het geeft me ook vertrouwen voor het komende WK."

De 25-jarige Nederlander regeert ook dit seizoen in het veld. "Het is een bewuste keuze geweest om het deze winter anders aan te pakken, met het oog op het wegseizoen. Mijn begeleidingsteam wordt er steeds beter in om mijn voorbereiding beter te plannen en ik krijg er steeds meer vertrouwen in", aldus Van der Poel, die pas zondag het parcours gaat verkennen. "Dat is mijn vaste ritueel. Het heeft ook geen zin om nu en zaterdag al rondjes te gaan rijden op de omloop. Dat er nog vijf wedstrijden op gereden gaan worden en dat het weer ook nog zal veranderen, zorgt ervoor dat ik pas zondag een inschatting kan maken van hoe zwaar het is."

Van collega's die wel al over het parcours hebben gereden, hoorde Van der Poel dat de ondergrond redelijk zwaar is. "Ik denk dat het Toon Aerts tot een belangrijke tegenstander maakt. Maar ik ga van mijn eigen kracht uit. Ik was een seizoen lang goed en ben steeds beter aan het worden."

Een strijdplan heeft Van der Poel nog niet. "Als er een kans is aan te vallen, zal ik dat doen. Maar ik kan in principe ook op mijn sprint vertrouwen, al wacht ik liever niet zo lang."

Meer uit Sport

Zilver voor shorttrackers op gemengde aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.

1 uur geleden
Brand wint in Tabor eerste wedstrijd om wereldbeker veldrijden

TABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.

2 uur geleden
Norris vindt diskwalificatie bij GP van Las Vegas 'frustrerend'

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

4 uur geleden
Spanning stijgt in Formule 1 na diskwalificatie Norris en Piastri

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.

5 uur geleden
Norris en Piastri mogelijk gestraft na Grote Prijs van Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.

7 uur geleden
Norris noemt Verstappen verdiende winnaar: heb het zelf verpest

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.

8 uur geleden
Stoere praat McLaren stimuleerde Verstappen 'nog harder' te gaan

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.

8 uur geleden