Dominante veldrijder Van der Poel in topvorm naar WK
DÜBENDORF (ANP) - Mathieu van der Poel won deze winter 23 van de 24 veldritten waarin hij aan de start stond, maar naar eigen zeggen heeft hij nu vlak voor het WK pas zijn topvorm te pakken. "Pas na de nationale kampioenschappen hebben we de specifieke crosstraining opgepakt. Ik merkte vorig weekeinde in Zonnebeke en Hoogerheide dat ik in de beste vorm verkeer", zegt Van der Poel, die zondag in Dübendorf zijn wereldtitel verdedigt. "Over dat weekend was ik echt tevreden. Het geeft me ook vertrouwen voor het komende WK."
De 25-jarige Nederlander regeert ook dit seizoen in het veld. "Het is een bewuste keuze geweest om het deze winter anders aan te pakken, met het oog op het wegseizoen. Mijn begeleidingsteam wordt er steeds beter in om mijn voorbereiding beter te plannen en ik krijg er steeds meer vertrouwen in", aldus Van der Poel, die pas zondag het parcours gaat verkennen. "Dat is mijn vaste ritueel. Het heeft ook geen zin om nu en zaterdag al rondjes te gaan rijden op de omloop. Dat er nog vijf wedstrijden op gereden gaan worden en dat het weer ook nog zal veranderen, zorgt ervoor dat ik pas zondag een inschatting kan maken van hoe zwaar het is."
Van collega's die wel al over het parcours hebben gereden, hoorde Van der Poel dat de ondergrond redelijk zwaar is. "Ik denk dat het Toon Aerts tot een belangrijke tegenstander maakt. Maar ik ga van mijn eigen kracht uit. Ik was een seizoen lang goed en ben steeds beter aan het worden."
Een strijdplan heeft Van der Poel nog niet. "Als er een kans is aan te vallen, zal ik dat doen. Maar ik kan in principe ook op mijn sprint vertrouwen, al wacht ik liever niet zo lang."
Meer uit Sport
DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
11 minuten geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
21 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geleden