Dokter verrast na alles-of-niets race met WK-brons op vijfkamp
GLASGOW (ANP) - Sofie Dokter toonde een leeuwenhart op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in Glasgow. De 21-jarige Groningse meerkampster won de bronzen medaille na een alles-of-niets race op de afsluitende 800 meter. Ze kreeg op de laatste meters amper nog het ene been voor het andere, maar vocht zich naar de winst in een dik persoonlijk record van 2.11,89 en een puntenaantal dat haar het onverwachte brons opleverde.
"Ik heb mezelf verbaasd", vertelde ze na de huldiging in de catacomben van de Emirates Arena, met een grote bronzen plak bungelend om haar nek. "Ik wist dat ik deze tijd ooit zou kunnen lopen, maar niet nu al. Ik haal bijna vier seconden van mijn oude recordtijd af. Ik wist ook dat het nodig was om die medaille veilig te stellen."
Dokter stond er na de eerste drie onderdelen helemaal niet goed voor. "Het was een rollercoaster van emoties. Op de 60 meter horden liep ik een persoonlijk record (8,29 seconden) en daar was ik superblij mee, maar na het hoogspringen (1,76) was ik flink teleurgesteld en ook het kogelstoten (13,04) was niet wat ik wilde. Ik kon de lange middagpauze goed gebruiken om mezelf bijeen te rapen en positief het verspringen in te gaan."
Zusje
Dat verspringen (6,20) ging best goed en ineens was een medaille toch nog mogelijk. Goud en zilver waren buiten bereik, want de Belgische Noor Vidts en de Finse Saga Vanninen hadden al een te grote voorsprong opgebouwd. Brons was wel haalbaar, maar dan was een goede 800 meter nodig. "Ik heb me gericht op de Italiaanse Sveva Gerevini. Ik moest dicht bij haar blijven en heb mijn ogen niet van haar afgehouden. Ik was wel kapot aan de finish. Ik moest echt even bijkomen voordat ik aan het ererondje kon beginnen, maar het blije gevoel over de medaille maakte alles goed."
Dokter is de volgende succesvolle Nederlandse atlete op de meerkamp na Karin Ruckstuhl, Nadine Broersen, Dafne Schippers, Anouk Vetter en Emma Oosterwegel. Ze mikt dit jaar al op deelname aan de Olympische Spelen in Parijs. "Ik hoop dat er meer medailles komen, maar deze is een positieve motivatie en heel goed voor het vertrouwen. Tot nog toe blijf ik mezelf verbeteren", zei ze. "En mijn zusje Julia komt er ook aan. Die is Nederlands kampioene onder 18 op de vijfkamp. Ik hoop ooit eens samen met haar in een toernooi te staan."
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
6 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
17 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
2 dagen geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden