Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dokter verrast na alles-of-niets race met WK-brons op vijfkamp

Dokter verrast na alles-of-niets race met WK-brons op vijfkamp

GLASGOW (ANP) - Sofie Dokter toonde een leeuwenhart op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in Glasgow. De 21-jarige Groningse meerkampster won de bronzen medaille na een alles-of-niets race op de afsluitende 800 meter. Ze kreeg op de laatste meters amper nog het ene been voor het andere, maar vocht zich naar de winst in een dik persoonlijk record van 2.11,89 en een puntenaantal dat haar het onverwachte brons opleverde.

"Ik heb mezelf verbaasd", vertelde ze na de huldiging in de catacomben van de Emirates Arena, met een grote bronzen plak bungelend om haar nek. "Ik wist dat ik deze tijd ooit zou kunnen lopen, maar niet nu al. Ik haal bijna vier seconden van mijn oude recordtijd af. Ik wist ook dat het nodig was om die medaille veilig te stellen."

Dokter stond er na de eerste drie onderdelen helemaal niet goed voor. "Het was een rollercoaster van emoties. Op de 60 meter horden liep ik een persoonlijk record (8,29 seconden) en daar was ik superblij mee, maar na het hoogspringen (1,76) was ik flink teleurgesteld en ook het kogelstoten (13,04) was niet wat ik wilde. Ik kon de lange middagpauze goed gebruiken om mezelf bijeen te rapen en positief het verspringen in te gaan."

Zusje

Dat verspringen (6,20) ging best goed en ineens was een medaille toch nog mogelijk. Goud en zilver waren buiten bereik, want de Belgische Noor Vidts en de Finse Saga Vanninen hadden al een te grote voorsprong opgebouwd. Brons was wel haalbaar, maar dan was een goede 800 meter nodig. "Ik heb me gericht op de Italiaanse Sveva Gerevini. Ik moest dicht bij haar blijven en heb mijn ogen niet van haar afgehouden. Ik was wel kapot aan de finish. Ik moest echt even bijkomen voordat ik aan het ererondje kon beginnen, maar het blije gevoel over de medaille maakte alles goed."

Dokter is de volgende succesvolle Nederlandse atlete op de meerkamp na Karin Ruckstuhl, Nadine Broersen, Dafne Schippers, Anouk Vetter en Emma Oosterwegel. Ze mikt dit jaar al op deelname aan de Olympische Spelen in Parijs. "Ik hoop dat er meer medailles komen, maar deze is een positieve motivatie en heel goed voor het vertrouwen. Tot nog toe blijf ik mezelf verbeteren", zei ze. "En mijn zusje Julia komt er ook aan. Die is Nederlands kampioene onder 18 op de vijfkamp. Ik hoop ooit eens samen met haar in een toernooi te staan."

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

5 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

5 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

12 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

16 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

22 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

1 dag geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden