Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dokter verrast na alles-of-niets race met WK-brons op vijfkamp

Dokter verrast na alles-of-niets race met WK-brons op vijfkamp

GLASGOW (ANP) - Sofie Dokter toonde een leeuwenhart op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in Glasgow. De 21-jarige Groningse meerkampster won de bronzen medaille na een alles-of-niets race op de afsluitende 800 meter. Ze kreeg op de laatste meters amper nog het ene been voor het andere, maar vocht zich naar de winst in een dik persoonlijk record van 2.11,89 en een puntenaantal dat haar het onverwachte brons opleverde.

"Ik heb mezelf verbaasd", vertelde ze na de huldiging in de catacomben van de Emirates Arena, met een grote bronzen plak bungelend om haar nek. "Ik wist dat ik deze tijd ooit zou kunnen lopen, maar niet nu al. Ik haal bijna vier seconden van mijn oude recordtijd af. Ik wist ook dat het nodig was om die medaille veilig te stellen."

Dokter stond er na de eerste drie onderdelen helemaal niet goed voor. "Het was een rollercoaster van emoties. Op de 60 meter horden liep ik een persoonlijk record (8,29 seconden) en daar was ik superblij mee, maar na het hoogspringen (1,76) was ik flink teleurgesteld en ook het kogelstoten (13,04) was niet wat ik wilde. Ik kon de lange middagpauze goed gebruiken om mezelf bijeen te rapen en positief het verspringen in te gaan."

Zusje

Dat verspringen (6,20) ging best goed en ineens was een medaille toch nog mogelijk. Goud en zilver waren buiten bereik, want de Belgische Noor Vidts en de Finse Saga Vanninen hadden al een te grote voorsprong opgebouwd. Brons was wel haalbaar, maar dan was een goede 800 meter nodig. "Ik heb me gericht op de Italiaanse Sveva Gerevini. Ik moest dicht bij haar blijven en heb mijn ogen niet van haar afgehouden. Ik was wel kapot aan de finish. Ik moest echt even bijkomen voordat ik aan het ererondje kon beginnen, maar het blije gevoel over de medaille maakte alles goed."

Dokter is de volgende succesvolle Nederlandse atlete op de meerkamp na Karin Ruckstuhl, Nadine Broersen, Dafne Schippers, Anouk Vetter en Emma Oosterwegel. Ze mikt dit jaar al op deelname aan de Olympische Spelen in Parijs. "Ik hoop dat er meer medailles komen, maar deze is een positieve motivatie en heel goed voor het vertrouwen. Tot nog toe blijf ik mezelf verbeteren", zei ze. "En mijn zusje Julia komt er ook aan. Die is Nederlands kampioene onder 18 op de vijfkamp. Ik hoop ooit eens samen met haar in een toernooi te staan."

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

19 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

19 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

20 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

21 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

22 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

22 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

23 uur geleden