Dokter verrast na alles-of-niets race met WK-brons op vijfkamp
GLASGOW (ANP) - Sofie Dokter toonde een leeuwenhart op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in Glasgow. De 21-jarige Groningse meerkampster won de bronzen medaille na een alles-of-niets race op de afsluitende 800 meter. Ze kreeg op de laatste meters amper nog het ene been voor het andere, maar vocht zich naar de winst in een dik persoonlijk record van 2.11,89 en een puntenaantal dat haar het onverwachte brons opleverde.
"Ik heb mezelf verbaasd", vertelde ze na de huldiging in de catacomben van de Emirates Arena, met een grote bronzen plak bungelend om haar nek. "Ik wist dat ik deze tijd ooit zou kunnen lopen, maar niet nu al. Ik haal bijna vier seconden van mijn oude recordtijd af. Ik wist ook dat het nodig was om die medaille veilig te stellen."
Dokter stond er na de eerste drie onderdelen helemaal niet goed voor. "Het was een rollercoaster van emoties. Op de 60 meter horden liep ik een persoonlijk record (8,29 seconden) en daar was ik superblij mee, maar na het hoogspringen (1,76) was ik flink teleurgesteld en ook het kogelstoten (13,04) was niet wat ik wilde. Ik kon de lange middagpauze goed gebruiken om mezelf bijeen te rapen en positief het verspringen in te gaan."
Zusje
Dat verspringen (6,20) ging best goed en ineens was een medaille toch nog mogelijk. Goud en zilver waren buiten bereik, want de Belgische Noor Vidts en de Finse Saga Vanninen hadden al een te grote voorsprong opgebouwd. Brons was wel haalbaar, maar dan was een goede 800 meter nodig. "Ik heb me gericht op de Italiaanse Sveva Gerevini. Ik moest dicht bij haar blijven en heb mijn ogen niet van haar afgehouden. Ik was wel kapot aan de finish. Ik moest echt even bijkomen voordat ik aan het ererondje kon beginnen, maar het blije gevoel over de medaille maakte alles goed."
Dokter is de volgende succesvolle Nederlandse atlete op de meerkamp na Karin Ruckstuhl, Nadine Broersen, Dafne Schippers, Anouk Vetter en Emma Oosterwegel. Ze mikt dit jaar al op deelname aan de Olympische Spelen in Parijs. "Ik hoop dat er meer medailles komen, maar deze is een positieve motivatie en heel goed voor het vertrouwen. Tot nog toe blijf ik mezelf verbeteren", zei ze. "En mijn zusje Julia komt er ook aan. Die is Nederlands kampioene onder 18 op de vijfkamp. Ik hoop ooit eens samen met haar in een toernooi te staan."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Keniaanse marathonloper Eliud Kipchoge is een van de fakkeldragers bij de openingsceremonie van de Winterspelen in Milaan en Cortina op vrijdag. Hij is aangewezen door het Internationaal Olympisch Comité. De 41-jarige Kipchoge deed mee aan vijf Zomerspelen en won twee keer olympisch goud op de marathon. Hij was lang houder van het wereldrecord en liep in 2019 als eerste mens de 42,195 kilometer onder de twee uur.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité moet zijn politieke neutraliteit behouden. "Laten we ons richten op onze kernmissie. We zijn een sportorganisatie", zei IOC-voorzitter Kirsty Coventry bij de opening van de 145e sessie van het IOC in Milaan. Komende vrijdag beginnen de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft drie snelle Ethiopiërs vastgelegd voor de komende editie op zondag 12 april. Zij moeten volgens de organisatie in staat zijn de Belgische tweevoudig winnaar Bashir Abdi uit te dagen. "Een parcoursrecord is mogelijk", zegt racedirecteur Marc Corstjens in een persbericht. Het parcoursrecord van 2.03.36 staat op naam van Abdi, die al eerder is aangekondigd als deelnemer.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
18 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
20 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
22 uur geleden