Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië buigt 2-0-achterstand om in WK-zege op Egypte

Argentinië buigt 2-0-achterstand om in WK-zege op Egypte

ATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.

Yasser Ibrahim opende al snel de score namens Egypte. Messi kreeg de kans om uit een strafschop gelijk te maken, maar zijn inzet werd gestopt. Een doelpunt van Egypte-aanvaller Mostafa Ziko werd na rust afgekeurd, maar hij maakte halverwege de tweede helft alsnog de 2-0. Cristian Romero maakte het weer spannend door een voorzet van Messi binnen te koppen, waarna Messi zelf in de 83e minuut de 2-2 maakte. Enzo Fernández knikte in de blessuretijd de 3-2 binnen.

Egypte verstopte zich niet in de openingsfase en probeerde Argentinië vroeg onder druk te zetten. De speelwijze betaalde zich na een kwartier uit, nadat Ibrahim uit de eerste kans van het duel de openingstreffer had binnengekopt. Na een overtreding op Nicolás Tagliafico kreeg Messi de mogelijkheid om vanaf elf meter de stand gelijk te trekken, maar zijn strafschop werd gestopt door de Egyptische keeper Mostafa Shobeir.

Kansen

Na de waterpauze kwam Argentinië beter in zijn spel en creëerde het een aantal goede kansen. Shobeir redde echter knap op een kopbal van Alexis Mac Allister en een inzet van dichtbij van Julián Álvarez. Messi raakte de paal met een vrije trap, al leek Shobeir de situatie onder controle te hebben.

Argentinië bleef na rust jagen op de gelijkmaker, maar wist Shobeir niet te verontrusten. Ziko leek vervolgens na een fraaie counter het tweede doelpunt van Egypte te maken, maar zijn doelpunt werd afgekeurd vanwege een overtreding in de opbouw. De aanvaller was even later opnieuw het eindstation van een snelle uitbraak en dit keer telde de treffer wel.

Messi

Aan de hand van Messi knokte Argentinië zich weer terug. Op aangeven van de aanvaller kopte Romero de 2-1 binnen, waarna Messi zelf met een hard schot voor de 2-2 tekende. In de blessuretijd maakte Fernández met een kopbal de 3-2, al dacht Egypte dat het een paar seconden eerder een strafschop had verdiend aan de andere kant van het veld.

Argentinië speelt in de kwartfinales tegen de winnaar van het duel tussen Zwitserland en Colombia, die het later op dinsdag tegen elkaar opnemen.

Meer uit Voetbal

Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

7 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

9 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

13 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

15 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

15 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

16 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

16 uur geleden