Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dokter verovert brons op vijfkamp bij WK indooratletiek

Dokter verovert brons op vijfkamp bij WK indooratletiek

GLASGOW (ANP) - Atlete Sofie Dokter heeft de bronzen medaille veroverd op de vijfkamp bij de WK atletiek in Glasgow. De 21-jarige atlete uit Groningen stelde haar medaille veilig door de afsluitende 800 meter te winnen in een persoonlijke toptijd van 2.11,89. Ze kwam uit op een totaal van 4571 punten. De gouden medaille was voor de Belgische Noor Vidts met 4773 punten. De Finse Saga Vanninen behaalde het zilver met 4677 punten.

Dokter opende haar meerkamp met een persoonlijk record op de 60 meter horden in 8,29 seconden. Bij het hoogspringen leverde ze punten in met een voor haar doen matige 1,76 meter. De kogel landde in haar beste poging na 13,04 meter en bij het verspringen noteerde ze een afstand van 6,20 meter.

Met alleen nog de 800 meter te gaan lag Dokter op koers voor brons. Vidts en Vanninen hadden al een te grote voorsprong en die twee zouden om het goud en zilver strijden. Dokter wist dat haar grootste concurrente voor de bronzen medaille, de Italiaanse Sveva Gerevini, gevaarlijk snel was op de 800 meter. Dokter besloot tot een alles-of-nietsrace en die betaalde zich uit met een knappe zege. In de laatste meters passeerde ze Gerevini.

Dokter veroverde eerder deze winter voor het derde jaar op rij de Nederlandse titel. Een jaar geleden eindigde ze als vierde op vijfkamp bij de EK indoor in Istanbul.

De vijfkamp op de WK indoor in Glasgow was niet sterk bezet. Onder anderen de Belgische olympisch kampioene Nafissatou Thiam, de Britse wereldkampioene Katarina Johnson-Thompson, de Amerikaanse Anna Hall en Anouk Vetter (brons op WK) ontbraken.

Meer uit Sport

Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

1 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

2 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

3 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

3 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

3 uur geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

3 uur geleden
Motorracer Veijer eindigt na eerste pole als derde in Madrid

JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.

5 uur geleden