Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dokter verovert brons op vijfkamp bij WK indooratletiek

Dokter verovert brons op vijfkamp bij WK indooratletiek

GLASGOW (ANP) - Atlete Sofie Dokter heeft de bronzen medaille veroverd op de vijfkamp bij de WK atletiek in Glasgow. De 21-jarige atlete uit Groningen stelde haar medaille veilig door de afsluitende 800 meter te winnen in een persoonlijke toptijd van 2.11,89. Ze kwam uit op een totaal van 4571 punten. De gouden medaille was voor de Belgische Noor Vidts met 4773 punten. De Finse Saga Vanninen behaalde het zilver met 4677 punten.

Dokter opende haar meerkamp met een persoonlijk record op de 60 meter horden in 8,29 seconden. Bij het hoogspringen leverde ze punten in met een voor haar doen matige 1,76 meter. De kogel landde in haar beste poging na 13,04 meter en bij het verspringen noteerde ze een afstand van 6,20 meter.

Met alleen nog de 800 meter te gaan lag Dokter op koers voor brons. Vidts en Vanninen hadden al een te grote voorsprong en die twee zouden om het goud en zilver strijden. Dokter wist dat haar grootste concurrente voor de bronzen medaille, de Italiaanse Sveva Gerevini, gevaarlijk snel was op de 800 meter. Dokter besloot tot een alles-of-nietsrace en die betaalde zich uit met een knappe zege. In de laatste meters passeerde ze Gerevini.

Dokter veroverde eerder deze winter voor het derde jaar op rij de Nederlandse titel. Een jaar geleden eindigde ze als vierde op vijfkamp bij de EK indoor in Istanbul.

De vijfkamp op de WK indoor in Glasgow was niet sterk bezet. Onder anderen de Belgische olympisch kampioene Nafissatou Thiam, de Britse wereldkampioene Katarina Johnson-Thompson, de Amerikaanse Anna Hall en Anouk Vetter (brons op WK) ontbraken.

Meer uit Sport

American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

1 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

7 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

10 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

10 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

10 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

10 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

10 uur geleden