Dokter verovert brons op vijfkamp bij WK indooratletiek
GLASGOW (ANP) - Atlete Sofie Dokter heeft de bronzen medaille veroverd op de vijfkamp bij de WK atletiek in Glasgow. De 21-jarige atlete uit Groningen stelde haar medaille veilig door de afsluitende 800 meter te winnen in een persoonlijke toptijd van 2.11,89. Ze kwam uit op een totaal van 4571 punten. De gouden medaille was voor de Belgische Noor Vidts met 4773 punten. De Finse Saga Vanninen behaalde het zilver met 4677 punten.
Dokter opende haar meerkamp met een persoonlijk record op de 60 meter horden in 8,29 seconden. Bij het hoogspringen leverde ze punten in met een voor haar doen matige 1,76 meter. De kogel landde in haar beste poging na 13,04 meter en bij het verspringen noteerde ze een afstand van 6,20 meter.
Met alleen nog de 800 meter te gaan lag Dokter op koers voor brons. Vidts en Vanninen hadden al een te grote voorsprong en die twee zouden om het goud en zilver strijden. Dokter wist dat haar grootste concurrente voor de bronzen medaille, de Italiaanse Sveva Gerevini, gevaarlijk snel was op de 800 meter. Dokter besloot tot een alles-of-nietsrace en die betaalde zich uit met een knappe zege. In de laatste meters passeerde ze Gerevini.
Dokter veroverde eerder deze winter voor het derde jaar op rij de Nederlandse titel. Een jaar geleden eindigde ze als vierde op vijfkamp bij de EK indoor in Istanbul.
De vijfkamp op de WK indoor in Glasgow was niet sterk bezet. Onder anderen de Belgische olympisch kampioene Nafissatou Thiam, de Britse wereldkampioene Katarina Johnson-Thompson, de Amerikaanse Anna Hall en Anouk Vetter (brons op WK) ontbraken.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
11 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
12 uur geleden