Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Pochettino viert terugdraaien schorsing Balogun

Bondscoach Pochettino viert terugdraaien schorsing Balogun

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino is ingenomen met de beslissing van de tuchtcommissie van de FIFA om de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun terug te draaien. De aanvaller is daardoor beschikbaar voor de wedstrijd tegen België in de nacht van maandag op dinsdag in de achtste finales van het WK. "Iedereen die van de sport houdt, staat achter deze beslissing. We zijn al genoeg gestraft met de rode kaart van Balogun tegen Bosnië en Herzegovina. Ik denk dat 99,99 procent van de mensen het geen rode kaart zou hebben gevonden", aldus de Argentijnse coach van de VS.

Pochettino zei in het Seattle Stadium blij te zijn met de terugkeer van Balogun. "Het is al eens eerder gebeurd dat een schorsing is teruggedraaid", stelde Pochettino. "We moeten het vieren dat dit soort dingen teruggedraaid kunnen worden. De kaart werd gegeven na tussenkomst van de VAR. In de herhaling ziet het er heel erg uit. Maar in werkelijkheid was het helemaal niet zo ernstig. Het is van belang wie er achter de VAR zit."

Pochettino is van mening dat het WK voor de VS hoe dan ook nu al geslaagd is. Volgens hem is het voetbal door de prestaties van het nationale team in de VS veel populairder geworden. "Daar ben ik trots op", zei de bondscoach. "We hebben veel krediet gekregen van alle mensen. Het is belangrijk dat als de spelers presteren, ze daar ook de waardering voor krijgen."

Meer uit Voetbal

België verslaat VS en speelt in kwartfinales WK tegen Spanje

SEATTLE (ANP) - België heeft in de achtste finales van het WK in het Seattle Stadium met 4-1 gewonnen van gastland VS. De ploeg van bondscoach Rudy Garcia treft Spanje vrijdag in de kwartfinales van het toernooi in Inglewood. Voor de VS is het WK in eigen land voorbij.

25 minuten geleden
Ook VS hekelt Chinese rakettest in Stille Oceaan

WASHINGTON (ANP) - Washington heeft zich kritisch uitgelaten over de rakettest die China maandag uitvoerde in de Stille Oceaan vanaf een onderzeeër. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt grote zorgen te hebben over de "snelle en ondoorzichtige" uitbreiding van het Chinese kernwapenarsenaal.

29 minuten geleden
Amerikaanse fans juichen Balogun toe voor duel met België

SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse publiek in Seattle juicht de terugkeer van Folarin Balogun in de nationale ploeg massaal toe. De tienduizenden fans klapten en juichten toen de naam van de spits werd omgeroepen tijdens de opstelling van de VS. Balogun staat in het basiselftal in de achtste finales van het WK tegen België.

30 minuten geleden
Bondscoach Portugal stapt op na uitschakeling tegen Spanje

ARLINGTON (ANP) - De bondscoach van Portugal, Roberto Martínez, heeft in een persconferentie na het duel met Spanje direct laten weten op te stappen. Zijn team verloor in het Dallas Stadium de achtste finale op het WK tegen de wereldkampioen van 2010 (1-0). "Ik kwam naar Portugal om het WK te winnen. Zonder die winst heeft het geen zin om door te gaan", zei hij.

32 minuten geleden
Mbappé haalt uit naar Paraguayaanse senator om racisme

MIAMI (ANP) - De Franse aanvoerder en aanvaller Kylian Mbappé heeft een Paraguayaanse senator een "verachtelijke vrouw" genoemd, nadat zij een racistisch bericht op X over hem schreef. De regering van Paraguay heeft in een verklaring maandagavond afstand genomen van de uitspraken van senator Celeste Amarilla.

3 uur geleden
Balogun in basisopstelling Verenigde Staten op WK tegen België

SEATTLE (ANP) - Folarin Balogun staat in het basiselftal van de Verenigde Staten in de achtste finales van het WK tegen België. De Amerikaanse spits kreeg in de zestiende finales na ingrijpen van de VAR een rode kaart en werd daarna automatisch voor een wedstrijd geschorst. De tuchtcommissie zette de schorsing een dag voor de wedstrijd om in een voorwaardelijke straf, waardoor Balogun speelgerechtigd is.

3 uur geleden
Aanvoerder Rodri prijst 'volwassen' Spanje na behalen kwartfinale

ARLINGTON (ANP) - Het Spaanse voetbalteam heeft moeizaam de kwartfinale bereikt op het WK. Dat erkende aanvoerder Rodri kort na de 1-0-zege op Portugal. Maar de middenvelder prees Spanje om zijn "volwassen" spel.

3 uur geleden