Doha brengt onderhandelaars over bestand Gaza weer bijeen
DOHA/CAÏRO (ANP/DPA/RTR) - De onderhandelingen over een wapenstilstand in de Gazastrook worden volgens de planning donderdag in Doha, de hoofdstad van Qatar, hervat.
Naar verluidt zijn de onderhandelaars veelal dezelfde topfunctionarissen die eerder hebben geprobeerd een bestand te regelen tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas.
Het gaat met name om de chef van de Egyptische inlichtingendienst, Abbas Kamel, de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA William Burns, David Barnea, topman van de Israëlische inlichtingendienst Mossad en de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al Thani.
Qatar behartigt de belangen van Hamas. De Verenigde Staten hebben erop aangedrongen dat Hamas ook daadwerkelijk aan de onderhandelingen in Doha deelneemt. Qatar heeft volgens Washington in een reactie verzekerd dat de beweging er vertegenwoordigd zal zijn. Het is nog niet duidelijk of Hamas een eigen delegatie stuurt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
38 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.
53 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft een 60-jarige lerares neergestoken in een middelbare school in het Franse Sanary-sur-Mer, aan de Middellandse Zee ten oosten van Marseille. De toestand van de docente is kritiek, melden de autoriteiten. Volgens de zender BFMTV is de leerling 14 jaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Peter Mandelson, de voormalige Britse ambassadeur voor de VS, stapt uit de Britse senaat. Dat meldt de BBC. De partijprominent stapte maandag al uit de Labour-fractie, nadat in de recentste vrijgave van de Epstein-files opnieuw aanwijzingen zaten die hem in opspraak brachten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse ambassadeur in de VS, Peter Mandelson, heeft gevoelige informatie doorgespeeld aan zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein. Dat blijkt uit een eerste onderzoek naar de documenten die de Amerikaanse overheid heeft vrijgegeven omtrent Epstein. Volgens de woordvoerder van de Britse premier Keir Starmer ging de informatie over de financiële crisis van 2008 en "de daaropvolgende officiële activiteiten om de economie te stabiliseren".
2 uur geleden