Doha brengt onderhandelaars over bestand Gaza weer bijeen
DOHA/CAÏRO (ANP/DPA/RTR) - De onderhandelingen over een wapenstilstand in de Gazastrook worden volgens de planning donderdag in Doha, de hoofdstad van Qatar, hervat.
Naar verluidt zijn de onderhandelaars veelal dezelfde topfunctionarissen die eerder hebben geprobeerd een bestand te regelen tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas.
Het gaat met name om de chef van de Egyptische inlichtingendienst, Abbas Kamel, de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA William Burns, David Barnea, topman van de Israëlische inlichtingendienst Mossad en de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al Thani.
Qatar behartigt de belangen van Hamas. De Verenigde Staten hebben erop aangedrongen dat Hamas ook daadwerkelijk aan de onderhandelingen in Doha deelneemt. Qatar heeft volgens Washington in een reactie verzekerd dat de beweging er vertegenwoordigd zal zijn. Het is nog niet duidelijk of Hamas een eigen delegatie stuurt.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
10 uur geleden