Doelpuntenmaker Berghuis is vooral blij met de zege van Ajax
ATHENE (ANP) - Steven Berghuis was vooral blij met de uitslag van het uitduel van Ajax met Panathinaikos in derde voorronde van de Europa League (0-1). "Die nemen we mee naar Amsterdam", blikte hij vlak na de wedstrijd vooruit naar de return van volgende week in de Johan Cruijff ArenA om een plek in het hoofdtoernooi van het tweede toernooi van de UEFA voor clubteams.
Berghuis tekende in de 28e minuut voor het enige doelpunt, na een goede aanval met Devyne Rensch en Kian Fitz-Jim. Hij zag Ajax een aardige eerste helft spelen, maar na rust ver terugvallen. "We hadden het moeilijk aan het einde", zei hij bij Ziggo Sport. "Dat kwam omdat we te veel balverlies leden. Zo bleef hun publiek levendig en hield de tegenstander vertrouwen. Daar moeten we nog stappen in maken. Maar ik heb ook positieve dingen gezien en we hebben geen doelpunt tegen gekregen."
De verwachting is dat Ajax zich de komende weken nog gaat versterken, als de club erin slaagt overbodige spelers te verkopen. "Ik verwacht ook wel dat er nog iets gaat gebeuren", zei Berghuis. "Maar dat is niet aan de spelers."
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
12 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
23 uur geleden