
Doelpuntenmaker Berghuis is vooral blij met de zege van Ajax
ATHENE (ANP) - Steven Berghuis was vooral blij met de uitslag van het uitduel van Ajax met Panathinaikos in derde voorronde van de Europa League (0-1). "Die nemen we mee naar Amsterdam", blikte hij vlak na de wedstrijd vooruit naar de return van volgende week in de Johan Cruijff ArenA om een plek in het hoofdtoernooi van het tweede toernooi van de UEFA voor clubteams.
Berghuis tekende in de 28e minuut voor het enige doelpunt, na een goede aanval met Devyne Rensch en Kian Fitz-Jim. Hij zag Ajax een aardige eerste helft spelen, maar na rust ver terugvallen. "We hadden het moeilijk aan het einde", zei hij bij Ziggo Sport. "Dat kwam omdat we te veel balverlies leden. Zo bleef hun publiek levendig en hield de tegenstander vertrouwen. Daar moeten we nog stappen in maken. Maar ik heb ook positieve dingen gezien en we hebben geen doelpunt tegen gekregen."
De verwachting is dat Ajax zich de komende weken nog gaat versterken, als de club erin slaagt overbodige spelers te verkopen. "Ik verwacht ook wel dat er nog iets gaat gebeuren", zei Berghuis. "Maar dat is niet aan de spelers."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ huurt de Italiaanse jeugdinternational Andrea Natali dit seizoen van Bayer Leverkusen. Dat heeft de club via de website bekendgemaakt. De 17-jarige verdediger speelde in de opleiding van AC Milan en kwam daarna uit in de jeugd van Espanyol, FC Barcelona en Bayer Leverkusen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo staat opnieuw bovenaan de Forbes-lijst van voetballers die het meeste geld verdienen. De 40-jarige Portugees is één van drie spelers uit de top 10 van grootverdieners die in het seizoen 2025/2026 in Saudi-Arabië onder contract staan.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voetbalfans uit meer dan tweehonderd landen en gebieden hebben bij elkaar ruim een miljoen kaartjes in de voorverkoop gekocht voor het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt. Het WK van 2026 wordt het grootste eindtoernooi ooit met 48 deelnemers.
1 uur geledenTIRANA (ANP) - PSV heeft zich in Albanië voor slechts een handjevol toeschouwers geplaatst voor de achtste finales van het hoofdtoernooi van de Europa Cup. De vrouwen uit Eindhoven wonnen in het House of Football-stadion in Tirana met 2-0 van FC Minsk uit Belarus. PSV had aan een rake kopbal van Lore Jacobs vlak na rust en een treffer na een solo van Liz Rijsbergen in de blessuretijd genoeg voor de zege.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes houdt het volste vertrouwen in Ajax-trainer John Heitinga. "Vorig jaar heb ik in een moeilijke fase tegen critici binnen Ajax over (Francesco) Farioli gezegd: 'Als jullie hem willen ontslaan, ontsla mij dan als eerste.' Zo sta ik er nu ook in", zegt Kroes in een interview met supportersmagazine Ajax Life.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Patrick Kluivert vertrekt voortijdig als bondscoach van Indonesië na het mislopen van het WK van volgend jaar. Volgens de Indonesische voetbalbond is dit in "gezamenlijk overleg" gebeurd. "Deze stap is genomen als onderdeel van een uitgebreide evaluatie van het nationale voetbalcoaching- en ontwikkelingsprogramma", staat in een verklaring.
11 uur geledenLEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.
21 uur geleden