Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpuntenmaakster Brugts moest van teamgenoten vaker schieten

Doelpuntenmaakster Brugts moest van teamgenoten vaker schieten

DUNEDIN (ANP) - Doelpuntenmaakster Esmee Brugts zegt dat haar teamgenoten bij Oranje haar hebben aangemoedigd om vaker van afstand te schieten. Dat, en veel oefening op de training, zorgden ervoor dat de vleugelverdedigster twee keer fraai scoorde tegen Vietnam (7-0).

"Er wordt vaker gezegd dat ik mag schieten", zei de 20-jarige voetbalster voor de camera van de NOS. "Ik train vaak op mijn schot. Om van buiten naar binnen te komen, zoals Lieke (Martens) ook vaak deed. Ik ben blij dat ik heb kunnen scoren vandaag. Dit had ik vooraf nooit kunnen bedenken." Bij zowel de 3-0 als de 6-0 schoot Brugts vanaf de linkerkant van grote afstand met rechts raak in de verre hoek. "Ik heb daar een traptechniek voor en dat kwam er vandaag dan uit", zei Brugts later op de dag tegen de Nederlandse media. Ze schiet vooral met rechts, maar gaat nu ook oefenen met links.

Brugts groeit in haar rol als 'wingback' en vindt het vooral prettig als Oranje aanvallend speelt. "Als wij de bal hebben, dan sta ik gewoon op mijn eigen positie. Dat zie je vandaag ook, dan sta ik hoger en kan ik ook vaker op goal schieten", zei Brugts.

Ook in de derde groepswedstrijd voelde Brugts nog een bepaalde spanning. "Maar dat is ook logisch op een toernooi dat zo groot is." Het talent hoopt na het WK een mooie transfer te maken na haar vertrek bij PSV.

Meer uit Voetbal

PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

6 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

9 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

11 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

11 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

17 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

17 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

17 uur geleden