Doelpunt Kerk helpt Antwerp niet aan zege in Belgische topper
ANTWERPEN (ANP) - Royal Antwerp heeft in de tweede speelronde van de Belgische voetbalcompetitie de topper tegen Anderlecht verloren. Thuis in de Bosuil verloor Antwerp met 2-1. De Nederlander Gyrano Kerk maakte op aangeven van Vincent Janssen het doelpunt voor de thuisclub.
Anderlecht kwam in de 25e minuut op voorsprong nadat Antwerp-keeper Senne Lammens een schot van oud-Ajacied Kasper Dolberg onhandig in eigen doel werkte. Na de gelijkmaker van Kerk, tien minuten later, schoot invaller Majeed Ashimeru tien minuten voor tijd het winnende doelpunt binnen voor Anderlecht.
Behalve Kerk en Janssen stond ook Tjaronn Chery in de basis bij Antwerp, waar trainer Jonas De Roeck na vorig seizoen Mark van Bommel heeft opgevolgd.
Brugge
Vorige week boekten Anderlecht en Antwerp in de eerste speelronde allebei een overwinning.
Club Brugge leed zijn eerste nederlaag van het seizoen. De regerend kampioen ging op de tweede speeldag met 1-0 onderuit bij Standard Luik. Marko Bulat maakte het doelpunt. Club Brugge heeft na twee duels 1 punt.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
1 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
6 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
10 uur geleden