Doelpunt Groeneveld niet genoeg voor Bournemouth
LONDEN (ANP) - Ondanks weer een doelpunt van Arnaut Danjuma Groeneveld heeft de Engelse voetbalclub Bournemouth het niet gered in de play-offs om promotie naar de Premier League. De 24-jarige Nederlandse international opende in de return tegen Brentford al na een paar minuten de score. Het ging echter mis voor Bournemouth nadat verdediger Chris Mepham in de 28e minuut met rood van het veld werd gestuurd.
Begin deze week won Bournemouth het eerste duel met Brentford in eigen stadion met 1-0 dankzij een doelpunt van Groeneveld. De oud-speler van NEC, die twee interlands voor Oranje speelde, kwam in Londen ook tot scoren. Na een afgeslagen hoekschop van de thuisclub kon Groeneveld vanaf eigen helft zo doorlopen richting het doel. Hij maakte het na zijn lange solo beheerst af.
Brentford kwam al snel weer langszij en kort na rust nam de ploeg tegen tien spelers van Bournemouth de leiding. Het beslissende doelpunt viel in de 81e minuut en kwam op naam van de Finse invaller Marcus Forss.
In de andere halve finale verdedigt Swansea City in de return een voorsprong van 1-0 tegen Barnsley. De finale is op 29 mei. De winnaar van de play-offs promoveert naar de Premier League. Norwich City en Watford zijn al zeker van een terugkeer op het hoogste niveau.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
11 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
12 uur geleden