Doelpunt Groeneveld niet genoeg voor Bournemouth
LONDEN (ANP) - Ondanks weer een doelpunt van Arnaut Danjuma Groeneveld heeft de Engelse voetbalclub Bournemouth het niet gered in de play-offs om promotie naar de Premier League. De 24-jarige Nederlandse international opende in de return tegen Brentford al na een paar minuten de score. Het ging echter mis voor Bournemouth nadat verdediger Chris Mepham in de 28e minuut met rood van het veld werd gestuurd.
Begin deze week won Bournemouth het eerste duel met Brentford in eigen stadion met 1-0 dankzij een doelpunt van Groeneveld. De oud-speler van NEC, die twee interlands voor Oranje speelde, kwam in Londen ook tot scoren. Na een afgeslagen hoekschop van de thuisclub kon Groeneveld vanaf eigen helft zo doorlopen richting het doel. Hij maakte het na zijn lange solo beheerst af.
Brentford kwam al snel weer langszij en kort na rust nam de ploeg tegen tien spelers van Bournemouth de leiding. Het beslissende doelpunt viel in de 81e minuut en kwam op naam van de Finse invaller Marcus Forss.
In de andere halve finale verdedigt Swansea City in de return een voorsprong van 1-0 tegen Barnsley. De finale is op 29 mei. De winnaar van de play-offs promoveert naar de Premier League. Norwich City en Watford zijn al zeker van een terugkeer op het hoogste niveau.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
19 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
22 uur geleden