Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Drommel vervangt Bijlow in selectie Oranje

Doelman Drommel vervangt Bijlow in selectie Oranje

ZEIST (ANP) - Doelman Joël Drommel mag zich maandag voor het eerst melden bij het Nederlands elftal. Bondscoach Frank de Boer heeft de 23-jarige keeper van FC Twente opgeroepen voor de komende interlandperiode. Drommel vervangt Justin Bijlow, de keeper van Feyenoord die zondag tijdens de warming-up voor het duel met FC Groningen een blessure aan zijn rechtervoet opliep.

Bijlow (22) was een dag eerder opgeroepen voor Oranje als vervanger van Jasper Cillessen. De nummer 1 onder de lat bij de nationale ploeg kampt ook met een blessure. De Boer hevelde Bijlow van Jong Oranje over naar het 'grote' Oranje. De Feyenoorder moet zijn debuut bij het Nederlands elftal echter uitstellen.

"Ik kan het nog niet helemaal bevatten", zegt Drommel, die met Twente bezig is aan een goed seizoen. "Ik zag Bijlow uitvallen en dan gaat het wel in je achterhoofd zitten, maar je probeert er dan alleen niet te veel aan te denken. Uiteindelijk werd ik gebeld, echt bizar. Hier verlang je naar, dit is een jongensdroom die uitkomt. Het is fantastisch dat dit nu werkelijkheid wordt. Ik heb al veel meegemaakt in mijn loopbaan en in het begin veel kritiek gehad, dan is deze bekroning extra mooi. Ik ben er altijd in blijven geloven en ben hard blijven werken."

Vier interlands

Drommel speelde vier interlands voor Jong Oranje. Hij kreeg bij FC Twente dit seizoen in acht competitiewedstrijden acht tegentreffers.

Tim Krul (Norwich City) en Marco Bizot (AZ) zijn de andere keepers in de selectie van De Boer. De 32-jarige Krul speelde negen interlands, de laatste vorige maand bij het debuut van De Boer tegen Mexico (0-1). Bizot wacht nog op zijn eerste optreden in Oranje. De Boer speelt woensdag met zijn ploeg een oefeninterland tegen Spanje en treft daarna Bosnië en Herzegovina en Polen in de Nations League.

Meer uit Voetbal

Uitschakeling komt hard aan bij Engelse aanvoerder Kane

ATLANTA (ANP/RTR) - De uitschakeling in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kwam woensdag hard aan bij de Engelse aanvoerder Harry Kane. "Ik baal er enorm van, voor de jongens, voor iedereen. We hebben het grootste deel van de wedstrijd goed gespeeld. We konden het gewoon niet volhouden. We hebben zo hard gewerkt om hier te komen", sprak de spits na de nederlaag in Atlanta tegen Argentinië.

37 minuten geleden
Voetballers Argentinië blijven bondscoach Scaloni verbazen

ATLANTA (ANP/AFP) - De Argentijnse voetbalbondscoach Lionel Scaloni kon kort na afloop van de wedstrijd tegen Engeland nog maar moeilijk geloven dat zijn elftal opnieuw de finale van het wereldkampioenschap had behaald. "Deze groep blijft me verbazen", zei hij in Atlanta na de zege van 2-1. Engeland leidde na 85 minuten nog met 1-0.

47 minuten geleden
Messi verkozen tot beste speler in halve finale tegen Engeland

ATLANTA (ANP) - Lionel Messi is woensdag op het wereldkampioenschap uitgeroepen tot beste speler in de halve finale tussen Argentinië en Engeland (2-1). De 39-jarige spelmaker legde in de 85e minuut de bal breed op Enzo Fernández, die van afstand voor de 1-1 zorgde. In blessuretijd stond Messi met een goede voorzet op het hoofd van Lautaro Martínez aan de basis van de winnende treffer.

50 minuten geleden
Argentinië knokt zich langs Engeland en staat weer in finale WK

ATLANTA (ANP) - Argentinië staat opnieuw in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. De titelverdediger uit Zuid-Amerika maakte in de halve eindstrijd tegen Engeland in de slotfase een achterstand ongedaan en won met 2-1. Na 85 minuten leidde Engeland in Atlanta nog met 1-0.

1 uur geleden
Rice na ziekte op tijd fit voor basisplaats in halve finale WK

ATLANTA (ANP) - Declan Rice doet woensdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië vanaf het begin mee. De Britse middenvelder moest zich in de met 2-1 gewonnen kwartfinale tegen Noorwegen in de rust laten vervangen, omdat hij ziek was.

4 uur geleden
Argentinië start halve finale WK tegen Engeland met Simeone

ATLANTA (ANP) - Bondscoach Lionel Scaloni van de Argentijnse voetballers heeft zijn basisopstelling voor de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Engeland op één positie aangepast in vergelijking met de kwartfinale tegen Zwitserland. Middenvelder Rodrigo De Paul maakt plaats voor aanvaller Giuliano Simeone. De Paul zit wel op de reservebank.

4 uur geleden
Rechtbank oordeelt: koppen werd Engelse voetbalheld Stiles fataal

STOCKPORT (ANP/AFP) - Voormalig Engels voetbalinternational Nobby Stiles is overleden aan een hersenaandoening die is veroorzaakt door het herhaaldelijk koppen van een bal. Een rechtbank in Stockport kwam tot dit oordeel in het deskundig onderzoek naar de dood van de voetballer, die in 1966 met Engeland wereldkampioen werd.

6 uur geleden