
Doelman Cillessen donderdag onder het mes en lang uit roulatie
VALENCIA (ANP) - Doelman Jasper Cillessen komt zeker dit kalenderjaar niet meer in actie voor Valencia. De Spaanse club meldde dat de nummer 1 van het Nederlands elftal een operatie moet ondergaan vanwege een spierblessure in zijn rechterbeen. De ingreep zal donderdag plaatsvinden. Valencia maakte nog niet bekend hoe lang Cillessen uit de roulatie zal zijn. Volgens Spaanse media kan de herstelperiode drie tot vier maanden gaan duren.
Cillessen (31) raakte vrijdag in Valencia tijdens de training geblesseerd. Hij moest zich daardoor bij bondscoach Frank de Boer afmelden voor de interlandperiode.
Cillessen is bezig aan zijn tweede seizoen bij Valencia. Hij heeft in de huidige competitie nog geen minuut in La Liga meegedaan. Jaume Domenech kreeg steeds de voorkeur van coach Javier Gracia, die afgelopen zondag met zijn ploeg op eigen veld verrassend won van titelhouder Real Madrid (4-1).
Vertrouwen
Ondanks het gebrek aan speeltijd in Spanje bleef De Boer bij Oranje vertrouwen houden in Cillessen. "Jasper heeft een zware blessure opgelopen, hij is er een tijdje uit", liet de bondscoach dinsdag weten. "We moeten even door de zure appel heen bijten. We hebben nog steeds doelmannen met genoeg kwaliteiten op de lijst staan."
Marco Bizot (AZ) maakt woensdagavond in de oefeninterland tegen Spanje in Amsterdam zijn debuut voor Oranje. Tim Krul verdedigt zondag tegen Bosnië en Herzegovina en volgende week woensdag tegen Polen het doel. Dat zijn twee wedstrijden die deel uitmaken van de Nations League.
De Boer zei in Zeist nog wel dat hij hoopt dat Cillessen na zijn blessure snel weer aan spelen toekomt. "Als hij de laatste vier maanden voor het EK niet heeft gespeeld, is dat wel een probleem, ja."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles openen op vrijdag 8 augustus het nieuwe seizoen van de Eredivisie. PSV en Feyenoord spelen een dag later thuisduels met Sparta Rotterdam en NAC Breda. Ajax ontvangt op 10 augustus Telstar in de Johan Cruijff ArenA.
45 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers wil alle aandelen van Vitesse overnemen. Volgens de club uit Arnhem zijn de gesprekken in volle gang en moet de licentiecommissie van de KNVB nu bepalen of dat voldoende is om de proflicentie te behouden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.
9 uur geledenATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).
1 dag geledenMADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.
1 dag geleden