‘Doe altijd aangifte van cybercriminaliteit, anders komt er nooit een einde aan’
THOLEN - Cybercriminaliteit is aan de orde van de dag. Steeds vaker proberen internetcriminelen met valse berichten via e-mail, whatsapp en sms geld van slachtoffers afhandig te maken. Deze vorm van internetfraude wordt ook wel ‘phishing’ genoemd. Om een vuist te maken tegen deze internetcriminelen werkt de politie samen met bijvoorbeeld de Belastingdienst, banken en zelfs burgers. Toch merkt de politie dat er veel schaamte heerst bij slachtoffers, omdat ze er toch ‘zijn ingetrapt’. En dat is niet nodig, stelt de politie. “Criminelen gaan steeds geraffineerder te werk. Trap je er toch in? Kom dan wel aangifte doen!”
Elly van Driel uit Oud-Vossemeer is intelligent, bereisd en belezen. Toch kreeg een cybercrimineel haar in de tang. Uiteindelijk werd zelfs de FBI ingeschakeld.
Waar sommige cybercriminelen rechtstreeks en vrij snel om geld vragen, was dat bij Elly niet het geval. De man die contact zocht via Facebook leek oprecht geïnteresseerd in haar. “Hij vertelde na zes weken intensief contact dat hij door omstandigheden een aantal privé zaken in veiligheid moest brengeen. Hij vroeg of hij die naar mij mocht sturen. De bedoeling was dat we elkaar later zouden ontmoeten. Ik vond dat goed. Daarna kreeg ik een bericht van een vervoersbedrijf die mij de track&trace doorgaf. Ik volgde het pakje en inderdaad kwam het steeds dichter bij de plaats waar ik was. Het vervoersbedrijf schreef mij toen dat ze bij de douane een bedrag van $4260 hadden moeten betalen om het pakje in te klaren en of ik dat wilde betalen. Vanaf dat moment wist ik dat ik opgelicht werd.”
Elly wilde het laten gaan, maar de zaak eindigde toch bij de FBI dankzij een toevallige ontmoeting. “Ik leerde drie jonge dames kennen en hun oma had bij de VN gewerkt en de nodige contacten bij de FBI. Daar kregen ze pas interesse toen ik de naam van het vervoersbedrijf noemde. Dat was nep, maar wel bekend bij de FBI. Daarna zijn er afspraken met mij gemaakt zodat zij meer informatie konden krijgen om de mannen te pakken.” Ondertussen bleef de man vragen te betalen: “Ik hield toch van hem en we zouden samen verder gaan? Wat betekende dan die paar dollar? Bovendien zat in het pakje veel meer geld en na aankomst kon ik het bedrag eruit halen. Was onze liefde dan niet veel meer waard dan een paar duizend euro die ik niet hoefde te geven maar eigenlijk alleen maar lenen?”
Achteraf zegt Elly dat de man haar compleet in de tang had. “Hij wilde met me trouwen, besteedde veel aandacht aan me en dan heb je toch de hoop dat het echt is. Maar goed, zodra iemand, terwijl je elkaar nog nooit hebt gezien, zegt dat hij met je wil trouwen moeten alle alarmbellen gaan rinkelen. Zo gaat het niet in het echte leven.” Elly adviseert iedereen die opgelicht is aangifte te doen: “Als we dat niet doen, dan komt er nooit een einde aan.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De SGP draagt fractievoorzitter Kees Knulst voor als extra wethouder. Hij moet het college verder versterken. Uit het rapport van de verkenningsronde bleek dat de SGP, CU en VVD hun samenwerking zouden voortzetten. Ook werd de uitbreiding van het college met een vierde wethouder door de meeste fracties gerechtvaardigd geacht, gezien de omvang van de bestuurlijke opgaven die op tafel liggen.
3 uur geledenTHOLEN - Wie deze dagen op het eiland Tholen wil tanken, moet diep in de buidel tasten. Met de Belgische grens op een kleine twintig minuten is een uitstapje over de grens een serieuze overweging voor veel inwoners. Wie zijn auto wil aftanken met Euro 95 bij één van de tien Thoolse tankstations, moest vorige week gemiddeld 2,44 euro per liter afrekenen. Voor diezelfde liter moet bij onze zuiderburen slechts 1,88 euro worden afgerekend. Op een volle tank loopt de besparing al snel op.
3 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - In de omgeving van Oud-Vossemeer zijn meldingen binnengekomen van oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers. Inwoners worden telefonisch benaderd met het verhaal dat hun bankpas moet worden opgehaald, waarbij ook naar de pincode wordt gevraagd.
2 dagen geledenTHOLEN - De gemeente nodigt inwoners uit om een krans te leggen tijdens de Dodenherdenking in Tholen op maandag 4 mei. De herdenking vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Iedereen die bloemen of een krans wil leggen, kan zich hiervoor aanmelden.
2 dagen geledenTHOLEN - Stichting Jardin de la Musique brengt dit jaar de muziek van de zestiende-eeuwse Thoolse componist Ghiselin Danckerts opnieuw tot leven met concerten, een opname en een educatieproject voor scholen. Daarmee krijgt een vrijwel onbekend stuk Zeeuws cultureel erfgoed opnieuw een stem.
3 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Loods 3 in Sint-Maartensdijk opent op zaterdag 18 april de deuren voor een open dag. De locatie aan de Sportlaan bestaat tien jaar en dat wordt die dag tussen 10.00 en 13.30 uur uitgebreid gevierd.
4 dagen geleden