Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Doe altijd aangifte van cybercriminaliteit, anders komt er nooit een einde aan’

‘Doe altijd aangifte van cybercriminaliteit, anders komt er nooit een einde aan’

THOLEN - Cybercriminaliteit is aan de orde van de dag. Steeds vaker proberen internetcriminelen met valse berichten via e-mail, whatsapp en sms geld van slachtoffers afhandig te maken. Deze vorm van internetfraude wordt ook wel ‘phishing’ genoemd. Om een vuist te maken tegen deze internetcriminelen werkt de politie samen met bijvoorbeeld de Belastingdienst, banken en zelfs burgers. Toch merkt de politie dat er veel schaamte heerst bij slachtoffers, omdat ze er toch ‘zijn ingetrapt’. En dat is niet nodig, stelt de politie. “Criminelen gaan steeds geraffineerder te werk. Trap je er toch in? Kom dan wel aangifte doen!”

Elly van Driel uit Oud-Vossemeer is intelligent, bereisd en belezen. Toch kreeg een cybercrimineel haar in de tang. Uiteindelijk werd zelfs de FBI ingeschakeld. 

Waar sommige cybercriminelen rechtstreeks en vrij snel om geld vragen, was dat bij Elly niet het geval. De man die contact zocht via Facebook leek oprecht geïnteresseerd in haar. “Hij vertelde na zes weken intensief contact dat hij door omstandigheden een aantal privé zaken in veiligheid moest brengeen. Hij vroeg of hij die naar mij mocht sturen. De bedoeling was dat we elkaar later zouden ontmoeten. Ik vond dat goed. Daarna kreeg ik een bericht van een vervoersbedrijf die mij de track&trace doorgaf. Ik volgde het pakje en inderdaad kwam het steeds dichter bij de plaats waar ik was. Het vervoersbedrijf schreef mij toen dat ze bij de douane een bedrag van $4260 hadden moeten betalen om het pakje in te klaren en of ik dat wilde betalen. Vanaf dat moment wist ik dat ik opgelicht werd.” 

Elly wilde het laten gaan, maar de zaak eindigde toch bij de FBI dankzij een toevallige ontmoeting. “Ik leerde drie jonge dames kennen en hun oma had bij de VN gewerkt en de nodige contacten bij de FBI. Daar kregen ze pas interesse toen ik de naam van het vervoersbedrijf noemde. Dat was nep, maar wel bekend bij de FBI. Daarna zijn er afspraken met mij gemaakt zodat zij meer informatie konden krijgen om de mannen te pakken.” Ondertussen bleef de man vragen te betalen: “Ik hield toch van hem en we zouden samen verder gaan? Wat betekende dan die paar dollar? Bovendien zat in het pakje veel meer geld en na aankomst kon ik het bedrag eruit halen. Was onze liefde dan niet veel meer waard dan een paar duizend euro die ik niet hoefde te geven maar eigenlijk alleen maar lenen?” 

Achteraf zegt Elly dat de man haar compleet in de tang had. “Hij wilde met me trouwen, besteedde veel aandacht aan me en dan heb je toch de hoop dat het echt is. Maar goed, zodra iemand, terwijl je elkaar nog nooit hebt gezien, zegt dat hij met je wil trouwen moeten alle alarmbellen gaan rinkelen. Zo gaat het niet in het echte leven.” Elly adviseert iedereen die opgelicht is aangifte te doen: “Als we dat niet doen, dan komt er nooit een einde aan.” 

Meer uit Tholen

Sensoren uit Sint-Annaland gaan ammoniak in Zeeland in kaart brengen

SINT-ANNALAND - De Provincie Zeeland start een tweejarige pilot om ammoniak en de luchtkwaliteit in Zeeland nauwkeuriger in kaart te brengen. Door satellietdata, grondmetingen en kunstmatige intelligentie te combineren moet een gebiedsdekkend beeld ontstaan. Dat geeft meer inzicht in de effecten van maatregelen voor natuurherstel en stikstofreductie. De sensoren voor de pilot worden geproduceerd in Sint-Annaland.

1 uur geleden
Geen water, stroom of riool: Eerste natuurtoiletten van Zeeland geopend in Tholen

THOLEN - Geen waterleiding, stroom of riool, maar toch een volwaardig openbaar toilet. Aan de Oesterdam bij Tholen zijn donderdag de allereerste natuurtoiletten van Zeeland geopend. Dit gebeurde samen met MDL Fonds (Maag Darm Lever), die zich inzet voor meer natuurtoiletten in Nederland.

6 uur geleden
Na de hitte volgt verkoeling, maar kans op tropische temperaturen keert in juli terug

ZEELAND - Na een bloedhete periode met temperaturen ruim boven de 30 graden is het weer voorlopig een stuk aangenamer. Toch hoeven zonliefhebbers niet lang te treuren: volgens Weeronline neemt de kans op warm en zelfs tropisch zomerweer later in juli alweer toe.

23 uur geleden
Joachim wil Tholen in beweging brengen met calisthenicspark: ‘De locatie was een uitdaging’

THOLEN - Aan de Oesterputten is een nieuw calisthenicspark geopend, een openbare sportplek met toestellen waarop mensen kunnen trainen. Initiatiefnemer Joachim Wisse liep al jaren rond met het plan om zo'n voorziening naar Tholen te halen. "De ambitie is dat dit park uitgroeit tot meer dan alleen een sportvoorziening."

1 dag geleden
Martin van den Bovenkamp nieuwe gemeentesecretaris gemeente Tholen

THOLEN - Martin van den Bovenkamp wordt per 1 september de nieuwe gemeentesecretaris en algemeen directeur van de gemeente Tholen. Hij volgt Jan Fraanje op, die in september met pensioen gaat.

1 dag geleden
Op de werkvloer bij TanteLouise Vissershaven: ‘Je kunt hier echt je roeping vinden’ [OP DE WERKVLOER]

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: hbo-verpleegkundige en OR-lid Angie Verdult van locatie Vissershaven.

2 dagen geleden
Vandaag nog code geel in verband met de aanhoudende hitte: Verkoeling in aantocht

ZEELAND - Het KNMI geeft zondag code geel in verband met de aanhoudende hitte. De waarschuwing duurt tot halverwege de avond. Vannacht zal het gaan afkoelen.

2 dagen geleden