Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental vliegtuigcrash Istanbul loopt op

Dodental vliegtuigcrash Istanbul loopt op

ISTANBUL (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de crash van het passagiersvliegtuig woensdag in Istanbul is opgelopen tot drie. Zeker 179 mensen raakten gewond, aldus de Turkse autoriteiten. Het toestel van Pegasus Airlines raakte na de landing op de luchthaven Sabiha Gokcen van de baan en brak in drie stukken.

Hoogstwaarschijnlijk kwam de Boeing 737 in de problemen door de slechte weersomstandigheden. "Het vliegtuig kon niet op de landingsbaan blijven en slipte tot zo'n 50 à 60 meter buiten de baan", zei de gouverneur van Istanbul, Ali Yerlikaya. De gewonden zijn overgebracht naar achttien verschillende ziekenhuizen.

Beelden in Turkse media tonen een gebroken romp van het vliegtuig. Het voorste deel van het toestel is geheel losgeraakt van de rest. Ook bij het staartstuk is een breuk te zien.

Vluchten hervat

De luchthaven schortte na het ongeluk alle vluchten op. Donderdagochtend worden de eerste vluchten hervat.

In het ramptoestel zaten 177 passagiers en zes bemanningsleden.

Meer uit Buitenland

Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP) - Rusland is zaterdag op de Dag van de Overwinning begonnen met een uitgeklede militaire parade op het Rode Plein in Moskou. Er wordt geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

57 minuten geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

4 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

4 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

4 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

11 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

12 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

14 uur geleden