Dodental vliegtuigcrash Istanbul loopt op
ISTANBUL (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de crash van het passagiersvliegtuig woensdag in Istanbul is opgelopen tot drie. Zeker 179 mensen raakten gewond, aldus de Turkse autoriteiten. Het toestel van Pegasus Airlines raakte na de landing op de luchthaven Sabiha Gokcen van de baan en brak in drie stukken.
Hoogstwaarschijnlijk kwam de Boeing 737 in de problemen door de slechte weersomstandigheden. "Het vliegtuig kon niet op de landingsbaan blijven en slipte tot zo'n 50 à 60 meter buiten de baan", zei de gouverneur van Istanbul, Ali Yerlikaya. De gewonden zijn overgebracht naar achttien verschillende ziekenhuizen.
Beelden in Turkse media tonen een gebroken romp van het vliegtuig. Het voorste deel van het toestel is geheel losgeraakt van de rest. Ook bij het staartstuk is een breuk te zien.
Vluchten hervat
De luchthaven schortte na het ongeluk alle vluchten op. Donderdagochtend worden de eerste vluchten hervat.
In het ramptoestel zaten 177 passagiers en zes bemanningsleden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
1 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
4 uur geleden