Dodental vliegtuigcrash Istanbul loopt op
ISTANBUL (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de crash van het passagiersvliegtuig woensdag in Istanbul is opgelopen tot drie. Zeker 179 mensen raakten gewond, aldus de Turkse autoriteiten. Het toestel van Pegasus Airlines raakte na de landing op de luchthaven Sabiha Gokcen van de baan en brak in drie stukken.
Hoogstwaarschijnlijk kwam de Boeing 737 in de problemen door de slechte weersomstandigheden. "Het vliegtuig kon niet op de landingsbaan blijven en slipte tot zo'n 50 à 60 meter buiten de baan", zei de gouverneur van Istanbul, Ali Yerlikaya. De gewonden zijn overgebracht naar achttien verschillende ziekenhuizen.
Beelden in Turkse media tonen een gebroken romp van het vliegtuig. Het voorste deel van het toestel is geheel losgeraakt van de rest. Ook bij het staartstuk is een breuk te zien.
Vluchten hervat
De luchthaven schortte na het ongeluk alle vluchten op. Donderdagochtend worden de eerste vluchten hervat.
In het ramptoestel zaten 177 passagiers en zes bemanningsleden.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Iran gewaarschuwd dat de blokkade van Iraanse havens steeds verder wordt versterkt. De VS hebben al 34 schepen tegengehouden, verklaarde minister Pete Hegseth op een persconferentie. "Niemand vaart van de Straat van Hormuz naar waar dan ook in de wereld zonder toestemming van de Amerikaanse marine."
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."
3 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.
3 uur geledenBERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
3 uur geleden