Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental door gevechten Syrië boven de 700

Dodental door gevechten Syrië boven de 700

LONDEN (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het noordwesten van Syrië heeft opnieuw veel levens geëist. Er zijn inmiddels 704 doden gevallen, schrijft het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Dat is een stijging van ruim honderd ten opzichte van dinsdag.

Door de gevechten vielen volgens het Observatorium 110 burgerslachtoffers. De in Engeland gevestigde waarnemingsorganisatie meldt vooral doden onder de rebellen die vorige week donderdag een offensief begonnen. Dat ligt op 361, aan de kant van het regeringsleger zouden 233 militairen zijn gesneuveld. Het leger bevestigde afgelopen weekend tientallen doden.

De rebellen veroverden de stad Aleppo en andere gebieden in het noordwesten van Syrië. Het leger van president Bashar al Assad trok zich vorige week terug uit Aleppo ter voorbereiding op een tegenoffensief. Dat offensief zou inmiddels zijn begonnen bij de stad Hama. De Syrische en Russische strijdkrachten voeren al dagen zware luchtaanvallen uit.

Meer uit Buitenland

Rusland wil Telegram mogelijk begin april blokkeren

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.

21 minuten geleden
Nieuwe ontslagronde in Chinese politiek, onder wie minister

BEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.

52 minuten geleden
Beroemde Oxford Street in Londen wordt voetgangerszone

LONDEN (ANP) - De beroemde Londense winkelstraat Oxford Street wordt definitief een voetgangerszone. Burgemeester Sadiq Khan heeft de knoop doorgehakt en de gemeente opdracht gegeven met het werk te beginnen aan de hand van de gemaakte plannen. Het gaat om ruim 900 meter van de straat in het hartje van de stad.

1 uur geleden
Rechter zet tijdelijk streep door extremisme-oormerk AfD

KEULEN (ANP/RTR) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV mag Alternative für Deutschland (AfD) tot nader order niet aanmerken en behandelen als extremistisch. Dat heeft een rechter in Keulen bepaald in een voorlopige uitspraak, nadat de AfD eerder een zaak was begonnen tegen het oormerk.

1 uur geleden
Brussel opent fonds voor toegang tot abortus Europese vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.

1 uur geleden
Chef VN-Wereldvoedselprogramma McCain stapt op

ROME (ANP) - "Met zwaar gemoed" treedt de directeur van het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP) Cindy McCain terug. Dat schrijft McCain in een verklaring op X. Volgens de 71-jarige McCain staat haar gezondheid niet toe een dergelijke zware functie naar behoren in te vullen. In oktober kreeg ze een beroerte.

2 uur geleden
Noorse koning Harald uit het ziekenhuis ontslagen

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Noorse koning Harald wordt donderdag ontslagen uit het ziekenhuis. De 89-jarige monarch heeft "goed gereageerd" op de behandeling en is "snel hersteld", meldt het hof. Harald werd dinsdagavond op Tenerife opgenomen met een huidinfectie aan een van zijn benen.

2 uur geleden