Dodental door gevechten Syrië boven de 700
LONDEN (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het noordwesten van Syrië heeft opnieuw veel levens geëist. Er zijn inmiddels 704 doden gevallen, schrijft het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Dat is een stijging van ruim honderd ten opzichte van dinsdag.
Door de gevechten vielen volgens het Observatorium 110 burgerslachtoffers. De in Engeland gevestigde waarnemingsorganisatie meldt vooral doden onder de rebellen die vorige week donderdag een offensief begonnen. Dat ligt op 361, aan de kant van het regeringsleger zouden 233 militairen zijn gesneuveld. Het leger bevestigde afgelopen weekend tientallen doden.
De rebellen veroverden de stad Aleppo en andere gebieden in het noordwesten van Syrië. Het leger van president Bashar al Assad trok zich vorige week terug uit Aleppo ter voorbereiding op een tegenoffensief. Dat offensief zou inmiddels zijn begonnen bij de stad Hama. De Syrische en Russische strijdkrachten voeren al dagen zware luchtaanvallen uit.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.
32 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De belangrijke haven van Fujairah in de Verenigde Arabische Emiraten schort de olie-laadactiviteiten op na een nieuwe droneaanval. Daardoor ontstond een brand in het belangrijke oliecomplex. Het zou gaan om een voorzorgsmaatregel; er zijn geen meldingen van gewonden. Afgelopen weekend lag de haven ook stil na een droneaanval.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De bijeenkomsten van EU-ministers gepland op Cyprus kunnen vanaf april weer doorgaan. Dat zei minister van Energie Michael Damianos voorafgaand aan overleg met EU-ministers in Brussel. Cyprus, dat tot juli voorzitter is van de EU, had alle bijeenkomsten in maart uitgesteld na een droneaanval op een Britse basis eerder deze maand.
38 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt een vliegtuig te hebben vernietigd dat voorheen is gebruikt door de dode Iraanse leider Ali Khamenei. Iraanse topfiguren zouden met het toestel hebben gereisd in binnen- en buitenland.
48 minuten geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.
1 uur geleden