Dodental door gevechten Syrië boven de 700
LONDEN (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het noordwesten van Syrië heeft opnieuw veel levens geëist. Er zijn inmiddels 704 doden gevallen, schrijft het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Dat is een stijging van ruim honderd ten opzichte van dinsdag.
Door de gevechten vielen volgens het Observatorium 110 burgerslachtoffers. De in Engeland gevestigde waarnemingsorganisatie meldt vooral doden onder de rebellen die vorige week donderdag een offensief begonnen. Dat ligt op 361, aan de kant van het regeringsleger zouden 233 militairen zijn gesneuveld. Het leger bevestigde afgelopen weekend tientallen doden.
De rebellen veroverden de stad Aleppo en andere gebieden in het noordwesten van Syrië. Het leger van president Bashar al Assad trok zich vorige week terug uit Aleppo ter voorbereiding op een tegenoffensief. Dat offensief zou inmiddels zijn begonnen bij de stad Hama. De Syrische en Russische strijdkrachten voeren al dagen zware luchtaanvallen uit.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
1 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
2 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.
5 uur geleden