Dodental door gevechten Syrië boven de 700
LONDEN (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het noordwesten van Syrië heeft opnieuw veel levens geëist. Er zijn inmiddels 704 doden gevallen, schrijft het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Dat is een stijging van ruim honderd ten opzichte van dinsdag.
Door de gevechten vielen volgens het Observatorium 110 burgerslachtoffers. De in Engeland gevestigde waarnemingsorganisatie meldt vooral doden onder de rebellen die vorige week donderdag een offensief begonnen. Dat ligt op 361, aan de kant van het regeringsleger zouden 233 militairen zijn gesneuveld. Het leger bevestigde afgelopen weekend tientallen doden.
De rebellen veroverden de stad Aleppo en andere gebieden in het noordwesten van Syrië. Het leger van president Bashar al Assad trok zich vorige week terug uit Aleppo ter voorbereiding op een tegenoffensief. Dat offensief zou inmiddels zijn begonnen bij de stad Hama. De Syrische en Russische strijdkrachten voeren al dagen zware luchtaanvallen uit.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
1 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
10 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
11 uur geleden