Dodental door gevechten Syrië boven de 700
LONDEN (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het noordwesten van Syrië heeft opnieuw veel levens geëist. Er zijn inmiddels 704 doden gevallen, schrijft het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Dat is een stijging van ruim honderd ten opzichte van dinsdag.
Door de gevechten vielen volgens het Observatorium 110 burgerslachtoffers. De in Engeland gevestigde waarnemingsorganisatie meldt vooral doden onder de rebellen die vorige week donderdag een offensief begonnen. Dat ligt op 361, aan de kant van het regeringsleger zouden 233 militairen zijn gesneuveld. Het leger bevestigde afgelopen weekend tientallen doden.
De rebellen veroverden de stad Aleppo en andere gebieden in het noordwesten van Syrië. Het leger van president Bashar al Assad trok zich vorige week terug uit Aleppo ter voorbereiding op een tegenoffensief. Dat offensief zou inmiddels zijn begonnen bij de stad Hama. De Syrische en Russische strijdkrachten voeren al dagen zware luchtaanvallen uit.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.
2 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
9 uur geledenADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.
9 uur geledenHELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.
11 uur geleden