Dodental coronavirus stijgt met drie tot 6081
BILTHOVEN (ANP) - Nog eens drie mensen zijn gestorven door het coronavirus. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft hun overlijden in de afgelopen 24 uur doorgekregen. Daarmee is het aantal sterfgevallen opgelopen tot 6081. Het werkelijke dodental ligt waarschijnlijk hoger, omdat niet iedereen wordt getest op het virus.
GGD'en hebben elf nieuwe ziekenhuisopnames van coronapatiënten gemeld. Daarmee komt het totaal aantal opnames op 11.846. Onder deze nieuwe meldingen zijn twee mensen die in mei in een ziekenhuis kwamen te liggen en iemand die al half maart werd opgenomen. Het virus is vastgesteld bij nog 116 mensen. Dat totaal is gestegen naar 49.426.
Alle drie de overledenen zijn afgelopen woensdag gestorven. Het aantal dagelijkse sterfgevallen zit al bijna twee weken tussen één en vijf. Afgelopen zaterdag is voor zover nu bekend slechts één persoon overleden, het laagste aantal sinds begin maart.
Niemand overleden
In Overijssel, Groningen en Friesland is de afgelopen twee weken niemand overleden en niemand in een ziekenhuis opgenomen. Zeeland, Flevoland en Drenthe hebben ook al twee weken geen ziekenhuisopnames meer, maar nog wel een enkel sterfgeval. De meeste nieuwe gevallen, ziekenhuisopnames en sterfgevallen gebeuren in Zuid-Holland.
Van maandag tot en met donderdag hebben iets meer dan 34.000 mensen zit laten testen op het coronavirus. Dat leverde 358 besmettingen op, oftewel één besmetting op elke honderd uitgevoerde tests. In de vorige weken lag het percentage positieve tests hoger. Vorige week had 1,6 procent van alle geteste mensen het coronavirus onder de leden, de week daarvoor 2,1 procent.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.
17 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - Een natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag uitgebroken toen militairen daar oefenden. Dat laat de Koninklijke Marechaussee weten. Of de oefening ook de oorzaak van de brand was, is volgens de woordvoerder nog niet vast te stellen.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
39 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gezakt tot onder de 2000. Sinds eind januari is dat maar twee keer gebeurd. In de afgelopen weken zijn meerdere tijdelijke opvanglocaties geopend om de druk op het aanmeldcentrum te verminderen.
43 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland is nog niet bedwongen. Her en der zijn zogenoemde hotspots, warme plekken in de grond, die kunnen oplaaien. Bovendien gaat het donderdagavond waarschijnlijk harder waaien, wat het vuur kan aanwakkeren. Een brandweerwoordvoerder noemt die combinatie "een zorgpunt" en zegt dat het sein brand meester daarom nog niet kan worden gegeven.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag een natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De oorzaak is nog niet bekend. Het gebied dat in brand staat is momenteel ongeveer 100 bij 100 meter groot, vergelijkbaar met twee voetbalvelden.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."
1 uur geleden