Dodental beving Japan blijft oplopen, nog steeds vermisten
TOKIO (ANP) - Het dodental na de aardbeving in Japan is opgelopen naar 222, melden Japanse media. Zij berichten ook dat er nog iets meer dan twintig vermisten zijn. Het reddingswerk gaat twee weken na de beving nog altijd door, maar wordt bemoeilijkt door sneeuw.
In Ishikawa, een prefectuur aan de westkust van Japan, vond op nieuwjaarsdag een beving met een kracht van 7.5 plaats. Er is schade aan onder meer woningen, wegen en haveninfrastructuur. De volledige omvang van de schade is nog niet bekend. Na de aardbeving volgden naschokken, aardverschuivingen, branden en overstromingen. De metershoge vloedgolven die in het noordoosten van Ishikawa ontstonden, troffen volgens persbureau Kyodo een gebied van 190 hectare.
Premier Fumio Kishida bracht zondag een bezoek aan het aardbevingsgebied om zijn steun te betuigen. Hij bezocht noodcentra en sprak daar met mensen die hun huizen ontvluchtten. In de bijna vierhonderd evacuatiecentra van de overheid verblijven meer dan 20.000 mensen. Het Japanse televisiestation NHK meldt dat in honderden opvangcentra nog steeds geen stromend water en elektriciteit is. Op die locaties zouden meer dan 16.000 mensen verblijven.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.
3 uur geledenNIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.
4 uur geleden