Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental beving Japan blijft oplopen, nog steeds vermisten

Dodental beving Japan blijft oplopen, nog steeds vermisten

TOKIO (ANP) - Het dodental na de aardbeving in Japan is opgelopen naar 222, melden Japanse media. Zij berichten ook dat er nog iets meer dan twintig vermisten zijn. Het reddingswerk gaat twee weken na de beving nog altijd door, maar wordt bemoeilijkt door sneeuw.

In Ishikawa, een prefectuur aan de westkust van Japan, vond op nieuwjaarsdag een beving met een kracht van 7.5 plaats. Er is schade aan onder meer woningen, wegen en haveninfrastructuur. De volledige omvang van de schade is nog niet bekend. Na de aardbeving volgden naschokken, aardverschuivingen, branden en overstromingen. De metershoge vloedgolven die in het noordoosten van Ishikawa ontstonden, troffen volgens persbureau Kyodo een gebied van 190 hectare.

Premier Fumio Kishida bracht zondag een bezoek aan het aardbevingsgebied om zijn steun te betuigen. Hij bezocht noodcentra en sprak daar met mensen die hun huizen ontvluchtten. In de bijna vierhonderd evacuatiecentra van de overheid verblijven meer dan 20.000 mensen. Het Japanse televisiestation NHK meldt dat in honderden opvangcentra nog steeds geen stromend water en elektriciteit is. Op die locaties zouden meer dan 16.000 mensen verblijven.

Meer uit Buitenland

Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

2 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

2 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

3 uur geleden
Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

6 uur geleden
Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

8 uur geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

9 uur geleden
Deense koningin Margrethe in ziekenhuis met pijn op borst

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.

9 uur geleden