Dodental beving Japan blijft oplopen, nog steeds vermisten
TOKIO (ANP) - Het dodental na de aardbeving in Japan is opgelopen naar 222, melden Japanse media. Zij berichten ook dat er nog iets meer dan twintig vermisten zijn. Het reddingswerk gaat twee weken na de beving nog altijd door, maar wordt bemoeilijkt door sneeuw.
In Ishikawa, een prefectuur aan de westkust van Japan, vond op nieuwjaarsdag een beving met een kracht van 7.5 plaats. Er is schade aan onder meer woningen, wegen en haveninfrastructuur. De volledige omvang van de schade is nog niet bekend. Na de aardbeving volgden naschokken, aardverschuivingen, branden en overstromingen. De metershoge vloedgolven die in het noordoosten van Ishikawa ontstonden, troffen volgens persbureau Kyodo een gebied van 190 hectare.
Premier Fumio Kishida bracht zondag een bezoek aan het aardbevingsgebied om zijn steun te betuigen. Hij bezocht noodcentra en sprak daar met mensen die hun huizen ontvluchtten. In de bijna vierhonderd evacuatiecentra van de overheid verblijven meer dan 20.000 mensen. Het Japanse televisiestation NHK meldt dat in honderden opvangcentra nog steeds geen stromend water en elektriciteit is. Op die locaties zouden meer dan 16.000 mensen verblijven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
28 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
1 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.
4 uur geleden