Dodental beving Japan blijft oplopen, nog steeds vermisten
TOKIO (ANP) - Het dodental na de aardbeving in Japan is opgelopen naar 222, melden Japanse media. Zij berichten ook dat er nog iets meer dan twintig vermisten zijn. Het reddingswerk gaat twee weken na de beving nog altijd door, maar wordt bemoeilijkt door sneeuw.
In Ishikawa, een prefectuur aan de westkust van Japan, vond op nieuwjaarsdag een beving met een kracht van 7.5 plaats. Er is schade aan onder meer woningen, wegen en haveninfrastructuur. De volledige omvang van de schade is nog niet bekend. Na de aardbeving volgden naschokken, aardverschuivingen, branden en overstromingen. De metershoge vloedgolven die in het noordoosten van Ishikawa ontstonden, troffen volgens persbureau Kyodo een gebied van 190 hectare.
Premier Fumio Kishida bracht zondag een bezoek aan het aardbevingsgebied om zijn steun te betuigen. Hij bezocht noodcentra en sprak daar met mensen die hun huizen ontvluchtten. In de bijna vierhonderd evacuatiecentra van de overheid verblijven meer dan 20.000 mensen. Het Japanse televisiestation NHK meldt dat in honderden opvangcentra nog steeds geen stromend water en elektriciteit is. Op die locaties zouden meer dan 16.000 mensen verblijven.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Cultuur Wolfram Weimer heeft de onmiddellijke vrijlating geëist van een in Turkije gearresteerde correspondent van de nieuwsorganisatie Deutsche Welle (DW). De Turkse regering moet er volgens Weimer voor zorgen dat hij wordt vrijgelaten, omdat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zouden zijn. "Journalistiek werk is niet strafbaar", aldus Weimer.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte (80) is volgende week niet bij zijn hoorzittingen voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De voorbereidende zittingen zijn bedoeld om te bepalen of er genoeg bewijs tegen hem is voor een rechtszaak.
8 minuten geledenLYON (ANP) - De radicaal-rechtse mars ter nagedachtenis aan de gedode activist Quentin Deranque in Lyon gaat zaterdag gewoon door. De burgemeester van die stad had opgeroepen tot een verbod, maar de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft tegen de Franse nieuwszender RTL gezegd dat de demonstratie doorgaat.
1 uur geledenWINDSOR (ANP/RTR) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Venezolaanse parlement heeft een langverwachte amnestiewet goedgekeurd die ervoor zou kunnen zorgen dat honderden politieke gevangenen vrijkomen. Aan de wet zijn echter uitzonderingen toegevoegd, waardoor veel gevangenen waarschijnlijk blijven vastzitten.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Eric Dane, vooral bekend van de series Grey's Anatomy en Euphoria, is op 53-jarige leeftijd overleden. "Met pijn in ons hart delen we dat Eric Dane donderdagmiddag is overleden na een moedige strijd tegen ALS", aldus zijn familie in een verklaring aan de BBC en andere media.
4 uur geleden