Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental beving Japan blijft oplopen, nog steeds vermisten

Dodental beving Japan blijft oplopen, nog steeds vermisten

TOKIO (ANP) - Het dodental na de aardbeving in Japan is opgelopen naar 222, melden Japanse media. Zij berichten ook dat er nog iets meer dan twintig vermisten zijn. Het reddingswerk gaat twee weken na de beving nog altijd door, maar wordt bemoeilijkt door sneeuw.

In Ishikawa, een prefectuur aan de westkust van Japan, vond op nieuwjaarsdag een beving met een kracht van 7.5 plaats. Er is schade aan onder meer woningen, wegen en haveninfrastructuur. De volledige omvang van de schade is nog niet bekend. Na de aardbeving volgden naschokken, aardverschuivingen, branden en overstromingen. De metershoge vloedgolven die in het noordoosten van Ishikawa ontstonden, troffen volgens persbureau Kyodo een gebied van 190 hectare.

Premier Fumio Kishida bracht zondag een bezoek aan het aardbevingsgebied om zijn steun te betuigen. Hij bezocht noodcentra en sprak daar met mensen die hun huizen ontvluchtten. In de bijna vierhonderd evacuatiecentra van de overheid verblijven meer dan 20.000 mensen. Het Japanse televisiestation NHK meldt dat in honderden opvangcentra nog steeds geen stromend water en elektriciteit is. Op die locaties zouden meer dan 16.000 mensen verblijven.

Meer uit Buitenland

Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

7 minuten geleden
Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

1 uur geleden
Gisèle Pelicot ontvangt Four Freedoms Award in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.

1 uur geleden
Libanese president hamert op bestand voor gesprekken met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.

1 uur geleden
Israëlische aanval verwoest cruciale brug in zuiden Libanon

QASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.

1 uur geleden
Zelensky: Nederland stond al meteen in voor Oekraïners

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.

2 uur geleden
Linkse oppositieleider Zuid-Afrika veroordeeld voor wapenbezit

EAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) gaat volgens zijn advocaten in hoger beroep. Hij hoeft niet de cel in zolang de beroepsprocedure loopt, aldus de rechter.

2 uur geleden