
Dodental aanvallen op Libanon stijgt boven de 500
BEIROET (ANP) - Het dodental door de Israëlische aanvallen van maandag op Libanon is opgelopen tot 558. Onder hen zijn 50 kinderen en 94 vrouwen, zegt de Libanese minister van Volksgezondheid Firass Abiad. Volgens hem zijn 1535 mensen gewond geraakt.
De minister stond uitgebreid stil bij de gevolgen van de aanvallen op de zorg in Libanon. Ziekenhuizen krijgen enorme aantallen gewonden te verwerken. De mensen die gewond geraakt zijn bij de aanvallen van maandag, zijn verspreid over 54 ziekenhuizen.
De hulpdiensten zijn ook direct getroffen door de aanvallen. Vier ambulancemedewerkers zijn omgekomen, zei minister Abiad. Zestien ambulancemedewerkers en brandweerlieden raakten gewond en veertien ambulances en brandweervoertuigen zijn volgens hem verwoest.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag tegen verslaggevers dat hij het voorstel zou steunen om de Antifa-beweging aan te merken als binnenlandse terroristische organisatie, als zijn regering dat zou aanbevelen.
36 minuten geledenZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een Russische luchtaanval op de Oekraïense stad Zaporizja is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon om het leven gekomen. Zeven anderen raakten gewond, onder wie een kind, meldt gouverneur Ivan Fedorov op Telegram.
38 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) is begonnen met het grondoffensief in Gaza-Stad, meldt Axios op basis van Israëlische functionarissen. Volgens The Jerusalem Post zijn IDF-tanks het hart van de stad binnengedrongen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Tyler Robinson, die verdacht wordt van de moord op Charlie Kirk, lijkt de aanslag op de Amerikaanse conservatieve influencer te hebben bekend in een kleine chatgroep op het online platform Discord, zo meldt The Washington Post.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een bevel ondertekend om de Nationale Garde naar Memphis te sturen. Trump zei dat de taskforce een "kopie" zou zijn van degene die hij in augustus naar de hoofdstad Washington DC stuurde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van honderden raketten aan België goedgekeurd, meldt het Pentagon. De Belgen moeten 567,8 miljoen dollar (zo'n 480 miljoen euro) betalen voor de AIM-9X Sidewinders.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël heeft de Al-Ghafri-toren vernietigd, de hoogste woontoren van de Gazastrook, meldt Al Jazeera. De toren van twintig verdiepingen staat in het westen van Gaza-Stad, een gebied waar Israël de bevolking heeft opgeroepen om te vertrekken.
5 uur geleden