Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en tientallen gewonden door raketaanvallen op steden Oekraïne

Doden en tientallen gewonden door raketaanvallen op steden Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zeker zes mensen zijn om het leven gekomen door nachtelijke raketaanvallen op Oekraïense steden. Dat melden de Oekraïense autoriteiten, die zeggen dat tientallen mensen gewond raakten bij de beschietingen.

In de noordelijke stad Charkiv zijn vijf mensen gedood en zeker 51 mensen gewond geraakt, meldt de gouverneur van het gebied dat aan de Russische grens ligt. De zesde dode viel in de stad Pavlohrad, in het midden van Oekraïne. In het gebied rond hoofdstad Kyiv wordt melding gemaakt van twintig gewonden, van wie dertien naar het ziekenhuis zijn gebracht. Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht vliegtuigen ingezet om raketten af te vuren.

De autoriteiten zeggen dat in Charkiv, de tweede stad van het land, een woongebouw is beschadigd door de aanvallen. Slachtoffers moesten uit het puin gehaald worden. In hoofdstad Kyiv is melding gemaakt van schade aan gebouwen en voertuigen doordat restanten van onderschepte raketten op de stad vielen. Het Russische ministerie van Defensie zegt dat het fabrieken in Oekraïne heeft beschoten waar wapens worden gemaakt. Het Kremlin ontkent gebouwen onder vuur te nemen waar burgers wonen.

De Oekraïense strijdkrachten zeggen dat Rusland 41 raketten heeft afgevuurd. Daarvan zou de luchtverdediging er 21 hebben uitgeschakeld.

Meer uit Buitenland

Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

8 minuten geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

53 minuten geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

1 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

1 uur geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

1 uur geleden
Ook andere buitenlanders uit Venezolaanse gevangenis vrijgekomen

CARACAS (ANP/RTR) - Naast de drie Nederlanders die zijn vrijgelaten uit Venezolaanse gevangenissen, heeft dat land ook andere buitenlanders laten gaan. Het gaat volgens de Tsjechische minister Petr Macinka om mensen uit Tsjechië, Ierland, Roemenië, Duitsland, Albanië en Oekraïne.

1 uur geleden
Commissie: EU-variant NAVO-artikel 5 geldt ook voor Groenland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.

2 uur geleden