Doden en gewonden onder wie Nederlandse bij schietpartij Mexico
TULUM PUEBLO (ANP) - Bij een schietpartij in een café-restaurant in Mexico zijn twee toeristen om het leven gekomen en raakten er drie gewond, onder wie een Nederlandse. De politie vermoedt dat de schietpartij is begonnen tussen leden van kleine rivaliserende drugsbendes in de badplaats die circa 120 kilometer ten zuiden van Cancún aan de Caribische Zee ligt. De streek wordt ook de Rivièra Maya genoemd.
De burgemeester van Tulum Pueblo zei dat niets erop wijst dat de slachtoffers iets te maken hadden met de schutters. Eén van de daders raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht en aangehouden, meldden plaatselijke media.
Het incident was woensdagavond in het café waar de vijf slachtoffers aan het eten waren. Een Duitse en een vrouw uit India zijn gedood. Een overleed vrijwel meteen en de ander even later in het hospitaal. Een Nederlandse en twee Duitse toeristes zijn gewond in het ziekenhuis opgenomen.
Meer uit Binnenland
MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
44 minuten geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
13 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.
18 uur geleden